Sparingowo: GKS Katowice lepszy od Rakowa Częstochowa

W rozegranym w środę meczu sparingowym GKS Katowice pokonał II-ligowy Raków Częstochowa 2:0. Bramki dla zespołu z Katowic zdobyli Krzysztof Wołkowicz i Grzegorz Goncerz.

Łukasz Witczyk
Dla obu drużyn był to drugi mecz sparingowy podczas przygotowań do rundy wiosennej. W pierwszych minutach lepiej prezentowali się częstochowianie, którzy mieli dwie okazje do strzelenia bramki, lecz na posterunku był Rafał Dobroliński. To, czego nie udało się czerwono-niebieskim, wykonali katowiczanie. W 25. minucie strzałem z 16. metra Mateusza Kosa pokonał Krzysztof Wołkowicz.
Na drugą połowę katowiczanie wybiegli w zmienionym składzie. Spośród zawodników, którzy grali w pierwszych 45 minutach na murawie pozostali jedynie Jarosław Wieczorek, Povilas Leimonas i Łukasz Pielorz. Na zmiany zdecydował się również trener Rakowa. Radosław Mroczkowski dokonał dziesięciu roszad w składzie. Jedynym który rozegrał pełne 90 minut był Łukasz Kowalczyk.

GKS w drugiej połowie przeważał i miał kilka okazji na podwyższenie prowadzenia. W 88. minucie bramkarza czerwono-niebieskich pokonał Grzegorz Goncerz i ekipa ze stolicy województwa śląskiego mogła cieszyć się z pierwszej wygranej w okresie przygotowawczym.

GKS Katowice - Raków Częstochowa 2:0 (1:0)
1:0 - Krzysztof Wołkowicz 25'
2:0 - Grzegorz Goncerz 88'

GKS Katowice:
I połowa: Rafał Dobroliński - Rafał Pietrzak, Łukasz Pielorz, Povilas Leimonas, Alan Czerwiński, Sławomir Duda, Krzysztof Wołkowicz, Jarosław Wieczorek, Kamil Bętkowski, Piotr Ceglarz, Rafał Kujawa.

II połowa: Antonin Bucek - Piotr Petasz, Povilas Leimonas, Mateusz Kamiński, Adrian Frańczak, Łukasz Pielorz, Paweł Szołtys, Jarosław Wieczorek (68' Sławomir Duda), Aleksander Januszkiewicz, Przemysław Pitry, Grzegorz Goncerz.

Raków Częstochowa: Mateusz Kos (46' Przemysław Wróbel) - Adam Waszkiewicz (60' Daniel Da Silva), Adrian Pluta (60' Łukasz Góra), Błażej Radler (60' Eryk Krupa), Jan Grzesik (60' Błażej Cyfert), Dariusz Pawlusiński (60' Arkadiusz Porochnicki), Wojciech Reiman (60' Przemysław Mońka), Łukasz Kowalczyk, Joshua Balogun (60' Łukasz Kmieć), Patryk Serafin (60' Przemysław Marchewka), Wojciech Okińczyc (46' Adrian Pląskowski).

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!