Puchar Włoch: AC Milan znów przegrał z Lazio i odpadł, los Inzaghiego przesądzony?

Zdjęcie okładkowe artykułu:  /
/

Rossoneri za burtą Pucharu Włoch! AC Milan uległ Lazio Rzym w meczu ostatniej szansy Filippo Inzaghiego, chociaż przez całą druga połowę grał z przewagą jednego zawodnika.

W sobotnim spotkaniu ligowym Milan zasłużenie przegrał z Lazio 1:3 na Stadio Olimpico. Po tej porażce media obwieściły, że pojedynek 1/4 finału Coppa Italia to dla Filippo Inzaghiego ostatnia szansa na zachowanie posady, a w przypadku niepowodzenia na stanowisku zastąpi go Cesare Prandelli. [ad=rectangle] Inzaghi we wtorek znów musiał przełknąć gorycz porażki. Jego zespół zaprezentował się przeciętnie, choć miał kilka niezłych okazji do zdobycia gola. W 37. minucie Michelangelo Albertazzi w niegroźnej sytuacji ewidentnie pomógł sobie ręką w polu karnym i arbiter Gianluca Rocchi słusznie wskazał na "wapno", a z 11 metrów nie pomylił się Lucas Biglia. Nieco wcześniej fatalnego błędu defensywy Milanu nie wykorzystał Miroslav Klose, pudłując w sytuacji, w której miał przed sobą praktycznie pustą bramkę.

Przed końcem pierwszej połowy sędzia wyrzucił z murawy stopera Lazio Lorika Canę i mediolańczycy po zmianie stron mogli przystąpić do ataków. Etrit Berisha kilka razy znalazł się w opałach, ale ani Giampaolo Pazzini, ani Alessio Cerci nie zdołali zmusić go do kapitulacji. Rzymianie z kolei sukces mogli przypieczętować w kontratakach, lecz także nie zaimponowali skutecznością. W 78. minucie Balde Diao Keita oddał strzał w słupek.

Filippo Inzaghi zostanie zwolniony po kolejnej porażce Milanu?

W doliczonym czasie gry Cerci wreszcie znalazł drogę do siatki, jednak znajdował się na niewielkim spalonym, co dostrzegł arbiter boczny. W efekcie Milan nie zdołał doprowadzić do dogrywki i nie zagra w fazie półfinałowej. Rywalem Lazio będzie SSC Napoli albo Inter Mediolan.

AC Milan - Lazio Rzym 0:1 (0:1) 0:1 - Biglia (k.) 38'

Milan: Abbiati - Abate, Alex, Rami, Albertazzi (81' Suso) - Poli (79' van Ginkel), Montolivo, Muntari (51' Honda) - Cerci, Pazzini, Menez.

Lazio: Berisha - Konko (83' Pereirinha), Mauricio (54' Basta), Cana, Radu - Onazi, Biglia, Cataldi (46' Novaretti) - Parolo, Klose, Keita.

Czerwona kartka: Cana /45' za drugą żółtą/ (Lazio).