Ligue 1: Hit dla PSG, zdecydował kontrowersyjny rzut karny, klęska drużyny Kamila Grosickiego

Hit 22. kolejki Ligue 1 dla Paris Saint-Germain. Mistrz Francji wygrał z AS Saint-Etienne, choć decydująca bramka padła po bardzo kontrowersyjnym rzucie karnym.

Szymon Mierzyński
Pierwsza połowa była przeraźliwie nudna i nie dostarczyła żadnych emocji. Dopiero po przerwie zrobiło się nieco ciekawiej. Rozstrzygnięcie miało miejsce w 60. minucie. Sędzia uznał, że ręką we własnym polu karnym zagrał Jeremy Clement. Czy miał rację? Nie do końca, na powtórkach telewizyjnych było bowiem widać, że zawodnik gospodarzy bardziej pomógł sobie barkiem. Do piłki ustawionej na "wapnie" podszedł Zlatan Ibrahimović i pewnym uderzeniem nie dał szans Stephane'owi Ruffierowi.Podopieczni Christophe'a Galtiera nie potrafili odpowiedzieć na tego gola, a dużo groźniejsze były kontry PSG. Po jednej z nich cudowną bramkę mógł zdobyć Edinson Cavani, jednak lobując Ruffiera trafił w poprzeczkę.
Mistrz Francji zainkasował pełną pulę i zachował czteropunktową stratę do liderującego Olympique Lyon. Les Gones kilka godzin wcześniej pokonali FC Metz 2:0. W 31. minucie wynik otworzył z rzutu karnego Alexandre Lacazette, dla którego było to już 21. trafienie w obecnym sezonie. Drugiego gola strzelił natomiast Corentin Tolisso.

Kompromitacji doznało Stade Rennes. Drużyna Kamila Grosickiego uległa u siebie - znajdującemu się w strefie spadkowej - SM Caen aż 1:4. W pozostałych niedzielnych potyczkach Evian Thonon Gaillard pokonało Toulouse FC, zaś Stade Reims zremisowało z RC Lens.

AS Saint-Etienne - Paris Saint-Germain 0:1 (0:0)
0:1 - Zlatan Ibrahimović (k.) 60'

AS Saint-Etienne: Stephane Ruffier - Kevin Theophile Catherine, Paul Baysse, Loic Perrin, Franck Tabanou, Romain Hamouma, Fabien Lemoine (82' Landry N'Guemo), Jeremy Clement, Yohan Mollo (82' Jonathan Bamba), Mevlut Erding (67' Allan Saint-Maximin), Ricky van Wolfswinkel.

Paris Saint-Germain: Salvatore Sirigu - Marquinhos, Thiago Silva, David Luiz, Maxwell, Marco Verratti (85' Yohan Cabaye), Thiago Motta, Blaise Matuidi, Lucas (75' Javier Pastore), Zlatan Ibrahimović, Edinson Cavani (84' Ezequiel Lavezzi).

Żółte kartki: Ricky van Wolfswinkel, Franck Tabanou (AS Saint-Etienne) oraz Lucas, Zlatan Ibrahimović (Paris Saint-Germain).

Sędzia: Ruddy Buquet.

Evian Thonon Gaillard - Toulouse FC 1:0 (1:0)
1:0 - Adrien Thomasson 4'