Puchar Anglii: Wojciech Szczęsny wrócił do bramki i wpuścił dwa gole

Po raz pierwszy od ponad trzech tygodni w bramce Arsenalu FC pojawił się Wojciech Szczęsny. Polak wpuścił jednak dwa gole w pojedynku z I-ligowcem Brighton.

Bartosz Zimkowski
Arsene Wenger w Pucharze Anglii daje szansę gry rezerwowemu bramkarzowi. Obecnie jest nim Wojciech Szczęsny i to on pojawił się między słupkami. Szansę występu od pierwszej minuty otrzymał m.in. Mesut Oezil, który próbuje wrócić do wysokiej formy po wielotygodniowej przerwie.

Już w drugiej minucie Kanonierzy wyszli na prowadzenie. Calum Chambers minął rywala na prawej flance, a następnie dośrodkował do Theo Walcotta będącego w polu karnym Brighton. Reprezentant Anglii sytuacji nie zmarnował i świetny początek Arsenalu stał się faktem.

Nieco 20 minut później londyńczycy ponownie mogli celebrować zdobycie bramki. Oezil otrzymał świetne podanie od Tomasa Rosicky'ego i pewnym uderzeniem skierował futbolówkę do siatki przeciwnika.
Do przerwy Kanonierzy kontrolowali przebieg meczu, spokojnie prowadzili 2:0, a Szczęsny wynudził się przez pierwsze 45 minut.

Zaraz po zmianie stron Brighton uzyskało kontaktowego gola. Chris O'Grady świetnie zastawił futbolówkę i mocnym, płaskim strzałem z linii pola karnego całkowicie zaskoczył Wojciecha Szczęsnego.

Dziewięć minut później Arsenal wrócił do dwubramkowego prowadzenia. Olivier Giroud dograł do Rosicky'ego, który ładnym wolejem dorzucił bramkę do asysty z pierwszej połowy.

Gospodarze nie poddali się i kwadrans przed końcem znów zdobyli kontaktowego gola. Sam Badlock podrzucił piłkę nad Szczęsnym i Polak drugi raz musiał sięgnąć do własnej siatki.

Na ostatnie 20 minut na boisku zameldował się Alexis Sanchez i Chilijczyk miał okazje do podwyższenia rezultatu. Ostatecznie Arsenal wygrał 3:2 i awansował do kolejnej rundy.

Brighton - Arsenal FC 2:3 (0:2)
0:1 - Walcott 2'
0:2 - Oezil 24'
1:2 - O'Grady 50'
1:3 - Rosicky 59'
2:3 - Baldock 75'

Brighton: David Stockdale - Bruno Saltor (63' Solly March), Gordon Greer, Lewis Dunk, Joe Bennett, Danny Holla, Rohan Ince, Inigo Calderon, Jake Forster-Caskey (82' Adrian Colunga), Sam Baldock, Chris O'Grady.

Arsenal: Wojciech Szczęsny - Calum Chambers, Laurent Koscielny, Nacho Monreal, Kieran Gibbs, Mathieu Flamini, Theo Walcott (70' Alexis Sanchez), Aaron Ramsey, Tomas Rosicky, Mesut Oezil (80' Francis Coquelin), Olivier Giroud (70' Chuba Akpom).

Żółte kartki: Sam Baldock, Danny Holla, Gordon Greer, Lewis Dunk (Brighton).

Sędzia: Michael Oliver.

Puchar Anglii: Sensacja w Blackburn! Drużyna Łukasza Fabiańskiego za burtą, Polak z "klopsem"!