Sparingowo: Raków Częstochowa lepszy od Odry Opole

W pierwszym tegorocznym meczu sparingowym Raków Częstochowa pokonał Odrę Opole 4:1. Po dwie bramki dla czerwono-niebieskich strzelili Wojciech Okińczyc i Paweł Marchewka.

Łukasz Witczyk
Częstochowianie w pierwszym kontrolnym spotkaniu w okresie przygotowawczym pokazali się z dobrej strony. Podopieczni Radosława Mroczkowskiego w sparingu z Odrą Opole byli stroną dominującą, lecz to opolanie jako pierwsi objęli prowadzenie. W 17. minucie zamieszanie pod bramką Mateusza Kosa wykorzystał Norbert Pierzga.
Już pięć minut później Raków doprowadził do wyrównania. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego głową uderzył Adam Waszkiewicz, a lot futbolówki przedłużył Wojciech Okińczyc. Nowy nabytek czerwono-niebieskich swoją drugą bramkę strzelił w 41. minucie, kiedy to wykorzystał sytuację sam na sam z golkiperem Odry.

Po przerwie trener Mroczkowski wystawił do boju inną jedenastkę, a na boisku znaleźli się testowani zawodnicy: Maciej Ofmański, Błażej Cyfert i Zdenek Koukal. Bohaterem Rakowa był Paweł Marchewka, który zmienił Arkadiusza Porochnickiego. Marchewka w 72. minucie wykorzystał zamieszanie w polu karnym Odry i umieścił futbolówkę w bramce, a w 89. minucie huknął z dystansu i ustalił wynik spotkania.

Częstochowianie kolejny sparing rozegrają w środę, a rywalem czerwono-niebieskich będzie GKS Katowice. Gospodarzem spotkania będzie I-ligowiec.

Raków Częstochowa - Odra Opole 4:1 (2:1)
0:1 - Norbert Pierzga (17')
1:1 - Wojciech Okińczyc (22')
2:1 - Wojciech Okińczyc (41')
3:1 - Paweł Marchewka (72')
4:1 - Paweł Marchewka (89')

Skład Rakowa Częstochowa:
I połowa: Kos - Grzesik, Pluta, Radler, Waszkiewicz, Pawlusiński, Reiman, Kowalczyk, Balogun, Brzęczek, Okińczyc.

II połowa: Stępień - Ofmański, Cyfert, Da Silva, Krupa, Porochnicki (Marchewka), Góra, Koukal, Nowak, Serafin, Pląskowski.