Ligue 1: Cenna wygrana AS Monaco

AS Monaco coraz bliżej czołówki Ligue 1. Podopieczni Leonardo Jardima odnieśli w sobotę cenne wyjazdowe zwycięstwo z OSC Lille.

Szymon Mierzyński

Decydującego gola zdobył w 57. minucie Dimitar Berbatov, a jego drużyna traci teraz do liderującego Olympique Lyon sześć punktów.

W piątek nie popisał się Olympique Marsylia. Piłkarze ze Stade Velodrome mieli szansę wskoczyć na 1. miejsce, lecz ulegli w wyjazdowym starciu OGC Nice 1:2. Pozostają zatem wiceliderem, a jeśli Les Gones pokonają FC Metz, to dystans między obiema drużynami wyniesie cztery oczka.
W innych sobotnich meczach SC Bastia zremisowała u siebie z Girondins Bordeaux 0:0 (gospodarze przez 30 minut grali w osłabieniu po czerwonej kartce dla Yannicka Cahuzaca), a EA Guingamp pokonało FC Lorient 3:2 (miejscowi także nie dotrwali do końca w pełnym składzie, bo w ostatnim kwadransie sędzia wyrzucił z boiska Younousse Sankhare).

Nie denerwowali się tylko kibice Montpellier HSC, gdyż podopieczni Rollanda Courbisa rozgromili u siebie FC Nantes 4:0.