PNA: W grupie D 1:1 po raz czwarty!

W czwartym meczu grupy D, po raz czwarty zanotowano remis 1:1. O tym, który zespół awansuje do ćwierćfinałów dowiemy się dopiero po trzeciej serii spotkań.

Michał Piegza

Przed meczem wiadomo było, że zwycięzca spotkania znacznie zbliży się do ćwierćfinału. Początek należał do Kamerunu, który szybko objął prowadzenie. Trzecia stworzona sytuacja przez Nieposkromione Lwy zakończyła się golem.

W 10. minucie po podaniu z prawej strony Henriego Bedimo z ok. 10 metrów uderzał Vincent Aboubakar, ale bramkarz sparował piłkę na róg. Po chwili gracze Gwinei omal nie zdobyli bramki samobójczej. Po rykoszecie futbolówka wyszła na róg tuż obok bramki. W 13. minucie do siatki trafił Benjamin Moukandjo, który gola zdobył strzałem bezpośrednio z rzutu rożnego.
Trafienie ustawiło przebieg pierwszej połowy. Kamerun kontrolował pojedynek, a Gwinea nie potrafiła poważniej zagrozić Nieposkromionym Lwom. Udało im się to w 35. minucie, kiedy Ibrahima Traore będąc sam przed bramkarzem uderzył w nogę interweniującego Josepha Ondoy. Gwinea dość niespodziewanie wyrównała w 42. minucie. Traore otrzymał piłkę przed polem karnym, zwiódł obrońcę i precyzyjnym uderzeniem lewą nogą w kierunku dalszego słupka trafił do siatki.

Po zmianie stron początkowo więcej z gry mieli rywale Kamerunu, jednak z każdą kolejną minutą przewaga Nieposkromionych Lwów rosła. W 65. minucie Aboubakar główkował z pięciu metrów, ale nie trafił w bramkę w doskonałej sytuacji.

Gracze Kamerunu kilka razy przedostali się jeszcze pod pole karne Gwinei, ale uderzali niecelnie lub też dobrze interweniował Nabby Yattara. Rywale Nieposkromionych Lwów dobrą szansę stworzyli sobie w 75. minucie, kiedy Nabby Keita uderzył z ok. 15 metrów, ale bramkarz odbił piłkę na róg.

W 90. minucie Stephane M'Bia nie trafił do siatki głową z czterech metrów! Chwilę później, po drugiej stronie boiska, w polu karnym faulowany był Ibrahima Conte, ale arbiter nakazał grać dalej.

Po dwóch seriach wszystkie zespoły w grupie D mają na koncie po 2 punkty i stosunek bramek 2:2.

Kamerun - Gwinea 1:1 (1:1)
1:0 - Benjamin Moukandjo 13'
1:1 - Ibrahima Traore 42'

Kamerun: Joseph Ondoa - Ambroise Oyongo (61' Jerome Guihoata), Nicolas N'Koulou, Henri Bedimo, Stephane M'Bia, Aurelien Chedjou, Raoul Loe (81' Franck Kom), Eric-Maxim Choupo-Moting, Edgar Salli, Benjamin Moukandjo, Vincent Aboubakar (77' Franck Etoundi).

Gwinea: Nabby Yattara - Issiaga Sylla, Florentin Pogba (45+3' Abdoulaye Cisse), Fode Camara, Baissama Sankoh, Kevin Constant, Boubacar Fofana, Ibrahima Conte, Ibrahima Traore (90+2' Francois Kamano), Seydouba Soumah (66' Naby Keita), Mohamed Yattara.