Robert Lewandowski bez gola w próbie generalnej Bayernu, Arjen Robben nadal w formie

Bawarczycy na tydzień przed startem rundy wiosennej Bundesligi zmierzyli się z VfL Bochum i nie mieli problemu z odniesieniem zwycięstwa. Bramki zdobyli Robben, Dante, Goetze oraz Rode.

Konrad Kostorz
Pep Guardiola w ostatnim występie Bayernu przed meczem 18. kolejki Bundesligi z VfL Wolfsburg wystawił najsilniejszy skład swojego zespołu. Mimo to jako pierwsi gola zdobyli przedstawiciele II ligi. Wynik otworzył Danny Latza po zagraniu Stefano Celozziego.
Do wyrównania doprowadził po wymianie podań z Thomasem Muellerem świetnie dysponowany Arjen Robben, a jeszcze przed przerwą na prowadzenie wyszli mistrzowie Niemiec. W rolę asystenta wcielił się tym razem Holender, po dośrodkowaniu którego trafił Dante.

Na 3:1 podwyższył Mario Goetze po kombinacyjnej akcji, w której brał udział Robert Lewandowski. Polak był aktywny, chętnie pokazywał się do gry i podejmował próby zdobycia gola, ale na listę strzelców nie zdołał się wpisać. Pozycja "Lewego" w podstawowym składzie wydaje się jednak niezagrożona.

Źródło: Foto Olimpik/x-news

Jako ostatni ciosy drużynie z Bochum zadali Robben, który w zimowej przerwie nie stracił nic ze swojej znakomitej dyspozycji, oraz Sebastian Rode. Dodajmy, że Bayern w uprzednio rozegranych w tym roku pojedynkach kontrolnych pokonał także w stosunku 4:1 zarówno drużynę gwiazd ligi katarskiej, jak i saudyjski Al-Hilal FC.

1:5 - Rode 84'

Skład Bayernu: Neuer (46' Reina) - Rafinha (72' Weiser), Boateng, Dante (63' Alaba), Bernat - Alonso (79' Gaudino), Schweinsteiger (63' Rode) - Robben (79' Kurt), Mueller (63' Goetze), Ribery (72' Pizarro) - Lewandowski.

Ottmar Hitzfeld: Bayern najlepszy w historii, Borussia z szansami na europejskie puchary