Sparingowo: Pogoń Szczecin wygrała rzutem na taśmę

Portowcy wygrali poprzednie sparingi z Kotwicą Kołobrzeg 5:1 i 4:0. Tym razem II-ligowiec postawił się i dopiero gol testowanego w 88. minucie przesądził o wyniku.

Kotwica Kołobrzeg była trzecim rywalem szczecinian podczas obozu w Pogorzelicy. Piłkarze Jana Kociana mają wiele treningów biegowych i siłowych, a do sparingów przystępują, jak stwierdził sam szkoleniowiec, "z marszu". Pogoń Szczecin zdążyła efektownie pokonać 5:1 Gwardię Koszalin, a następnie przegrać 1:2 z Błękitnymi Stargard Szczeciński.
W środę Pogoń zagrała bez doświadczonych Radosława Janukiewicza, Rafała Murawskiego i Marcina Robaka. Całe trio ma drobne urazy i podobnie jak Łukasz Zwoliński oraz Michał Koj odpoczywali. Na środku obrony szansę dostali Sebastian Murawski i Przemysław Szymiński. Pokazali się przez 45 minut i solidarnie zagrali na zero z tyłu. Portowcy przeważali, ale bez najlepszych strzelców nie mogli sforsować defensywy II-ligowca. To nowa sytuacja, ponieważ poprzednie sparingi z tym rywalem wygrali pewnie 5:0 i 4:1. Dobre szanse strzeleckie zmarnowali Filip Kozłowski oraz Adam Frączczak. Dopiero w 88. minucie niemoc strzelecką przerwał testowany Szymiński, który strzelił głową do bramki po centrze Michała Janoty z rzutu rożnego.

Przed Pogonią Szczecin jeszcze jeden sparing na zgrupowaniu w Pogorzelicy, z drugą siłą regionu - Flotą Świnoujście. Kołobrzeżanie zaplanowali całe przygotowania na swoich obiektach. W środę byli o krok od wartościowego remisu, potrafili kilkakrotnie skontrować faworyta, a jednak na start okresu sparingowego zanotowali porażkę.

Pogoń Szczecin - Kotwica Kołobrzeg 1:0 (0:0)
1:0 - Przemysław Szymiński 88'

Skład Pogoni: Dawid Kudła - Sebastian Rudol (46' Ricardo Nunes), Wojciech Golla (46' Hernani), Sebastian Murawski (46' Przemysław Szymiński), Hubert Matynia (46' Błażej Chouwer) - Maksymilian Rogalski (46' Mateusz Matras), Michał Walski – Adam Frączczak (46' Robert Obst), Takuya Murayama (46' Michał Janota), Dominik Kun (46' Vladimirs Kamess) - Filip Kozłowski (46' Jakub Okuszko).

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!