Pierwszy gol Roberta Lewandowskiego w 2015 roku, powrót do gry Davida Alaby

Bawarczycy bez trudu wygrali drugi mecz kontrolny przed rundą wiosenną, a udział w sukcesie zespołu Pepa Guardioli miał Robert Lewandowski, który wpisał się na listę strzelców.

Konrad Kostorz
Liderzy Bundesligi po zwycięstwie 4:1 nad zespołem gwiazd ligi katarskiej nie dali żadnych szans wicemistrzowi Arabii Saudyjskiej. Wynik otworzył już w 9. minucie Dante, któremu asystował Jerome Boateng. Chwilę później po akcji Thomasa Muellera piłkę do siatki posłał Bastian Schweinsteiger.
W 39. minucie premierowego gola w 2015 roku strzelił Robert Lewandowski. Polski napastnik pokonał golkipera Al-Hilal strzałem głową po idealnym dośrodkowaniu Arjena Robbena. "Lewy" po zmianie stron nie powrócił już na boisku, a rezultat na 4:0 podwyższył Claudio Pizarro. Peruwiańczyk zamienił na gole wrzutkę Mitchella Weisera.

Odnotujmy, że po trwającej dwa i pół miesiąca przerwie spowodowanej kontuzją do gry powrócił David Alaba. Austriak przebywał na placu gry przez pół godziny. Wobec tego niedysponowani w Bayernie pozostają już tylko Javi Martinez, Thiago Alcantara oraz Philipp Lahm.

Bawarczycy po powrocie ze zgrupowania w Katarze zmierzą się jeszcze towarzysko z VfL Bochum (23 stycznia), a w ostatni piątek miesiąca wznowią rozgrywki ligowe pojedynkiem wyjazdowym z VfL Wolfsburg.

Al-Hilal FC - Bayern Monachium 1:4 (0:3)
0:1 - Dante 9'
0:2 - Schweinsteiger 11'
0:3 - Lewandowski 39'
0:4 - Pizarro 62'
1:4 - Al-Dosari 89'

Skład Bayernu: Neuer (46' Zingerle) - Weiser, Boateng (20' Rafinha), Dante (57' Alaba), Bernat - Alonso (46' Rode), Schweinsteiger (69' Hingerl) - Robben (46' Gaudino), Mueller (46' Goetze, 63' Eberwein), Ribery (46' Kurt) - Lewandowski (46' Pizarro).

Pep Guardiola nie zgadza się z Thomasem Muellerem: W Bundeslidze trudniej niż na treningu