Primera Division: Negredo uratował Valencię, Villarreal ciągle w gazie

Ekipa Villarreal nie przegrała w lidze już od początku listopada! Tym razem Żółte Łodzie Podwodne odprawiły z kwitkiem uczestnika tegorocznej edycji Ligi Mistrzów.

Igor Kubiak
Igor Kubiak

Wciąż nie zachwyca Real Sociedad dowodzony przez Davida Moyesa. Szkot ma tylko dwa zwycięstwa na swoim koncie po dwóch miesiącach pracy (w tym z FC Barceloną). W pozostałych meczach Baskowie spisują się jednak bardzo słabo. Podobnie było w domowej konfrontacji z Rayo Vallecano, która zakończyła się skromną wygraną Błyskawic po główce Manucho.

Wiele emocji mieliśmy na Mestalla. Już w pierwszej połowie starcia Valencii z Almerią kibice zobaczyli aż 4 bramki. Na każde trafienie Nietoperzy błyskawicznie odpowiadał Tomer Hemed. Izraelczyk z polskim paszportem mógł popisać się nawet hat-trickiem, jednak po jego strzale z główki piłka odbiła się od poprzeczki.

Remis 2:2 utrzymywał się do końcówki spotkania, a 3 punkty Valencii zapewnił wprowadzony w 60. minucie Alvaro Negredo, którym wykorzystał dokładną centrę Jose Gai.

Świetną serię kontynuuje Villarreal. Żółte Łodzie Podwodne bez większego problemu ograły Athletic Bilbao 2:0 po bramkach Denisa Czeryszewa oraz Borjy Valero (rzut karny). Dla podopiecznych Marcelino Garcii Torala to 15. mecz z rzędu bez porażki, z kolei Baskowie w 6. poprzednich kolejkach zdobyli tylko oczko i na chwilę obecną ma ją tylko 3 punkty przewagi nad strefą spadkową.