Sparingowo: Lechia wygrała z drużyną Roberto Carlosa, debiuty Wawrzyniaka i Wojtkowiaka

Po porażce z niemieckim trzecioligowcem - Chemnitzer FC, Lechia Gdańsk wreszcie wygrała w Turcji - z Akhisarem Belediyesporu. Jedyną bramkę zdobył Kevin Friesenbichler.

Michał Gałęzewski
Rywalem Lechii Gdańsk był Akhisar Belediyespor, aktualnie jedenasty zespół tureckiej Super Lig. W wyjściowym składzie drużyny prowadzonej przez Roberto Carlosa znalazło się miejsce dla takich zawodników jak reprezentant Grecji - Theofanis Gekas, reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej - Didier Zokora, czy też Brazylijczyk Bruno Mezenga, mający w swoim CV występy w Legii Warszawa.
W czwartek w barwach Lechii od pierwszych minut zagrali dwaj debiutanci - Grzegorz Wojtkowiak i Jakub Wawrzyniak, którzy nie zagrali w spotkaniu z Chemnitzer FC. Biało-zieloni nie dali się zdominować rywalom i w 32. minucie po asyście Mateusza Możdżenia, pierwszą bramkę w meczu zdobył Kevin Friesenbichler, dla którego to już drugie trafienie w Turcji.

W przerwie Jerzy Brzęczek zmienił wszystkich piłkarzy z pola. Więcej szans na strzelenie bramek mieli rywale, jednak Mateusz Bąk pozostał niepokonany i ostatecznie biało-zieloni wygrali 1:0. Ostatni mecz sparingowy w Turcji gdańszczanie zagrają z rosyjskim zespołem Anży Machaczkała.

Akhisar Belediyesporu - Lechia Gdańsk 0:1 (0:1)
0:1 - Friesenbichler 32'

Skład Lechii Gdańsk: Mateusz Bąk - Grzegorz Wojtkowiak (46' Marcin Pietrowski), Rafał Janicki (46' Rudinilson Silva), Damian Garbacik (46' Mavroudis Bougaidis), Jakub Wawrzyniak (46' Nikola Leković, 64' Mateusz Możdżeń), Mateusz Możdżeń (46' Adam Dźwigała), Daniel Łukasik (46' Ariel Borysiuk), Donatas Kazlauskas (46' Maciej Makuszewski), Bruno Nazario (46' Stojan Vranjes), Piotr Grzelczak (46' Bartłomiej Pawłowski), Kevin Friesenbichler (46' Antonio Colak).