Puchar Włoch: Kamil Glik tym razem się nie popisał, Torino za burtą po porażce z Lazio

Torino FC odpadło z Pucharu Włoch w 1/8 finału. Kamil Glik i spółka ulegli u siebie rzymskiemu Lazio, w czym duży udział miał Miroslav Klose. W najlepszej "8" jest już również FC Parma.

Konrad Kostorz
Torino po niezłych występach w ostatnim czasie (m.in. 2:1 z Genoą i 1:1 z Milanem) liczyło na korzystny rezultat w meczu pucharowym. Podopieczni Giampiero Ventury zawiedli jednak w konfrontacji z rosnącym w siłę Lazio. Już w 12. minucie obrońcy, a wśród nich Kamil Glik, kryli na radar Balde Diao Keitę, który precyzyjnym uderzeniem pokonał Daniele Padellego.
Na 2:0 podwyższył również przy biernej postawie defensorów Torino Miroslav Klose, wykańczając akcję Keity i Danilo Cataldiego. Krótko po przerwie nadzieje gospodarzom przywrócił Josef Martinez, któremu asystował Omar El Kaddouri, ale Lazio szybko wróciło na podwójne prowadzenie. W 55. minucie po zagraniu z głębi pola Glik popełnił błąd i dzięki temu Klose stanął oko w oko z bramkarzem. Niemiec padł na murawę po kontakcie z Padellim, a jedenastki nie zmarnował Cristian Ledesma. Osłabione Torino nie było już w stanie wrócić do gry. Polski obrońca, którego zabraknie w najbliższym pojedynku ligowym ze względu na nadmiar żółtych kartek, przebywał na murawie od pierwszej do ostatniej minuty.

W najsłabiej obsadzonej parze 1/8 finału Parma poradziła sobie z Cagliari. Wynik ten nie jest dużą niespodzianką, biorąc pod uwagę, że pojedynek odbył się Stadio Ennio Tardini, a Sardyńczycy w tabeli Serie A plasują się dopiero na 18. miejscu. Gialloblu w kolejnej rundzie zmierzą się z Juventusem Turyn, o ile Stara Dama pokona w czwartek Hellas Werona.

Torino FC - Lazio Rzym 1:3 (0:2)
0:1 - Keita 12'
0:2 - Klose 29'
1:2 - Martinez 49'
1:3 - Ledesma (k.) 57'

Czerwona kartka: Padelli /55'/ (Torino).

Juventus Turyn / Hellas Werona - FC Parma

Puchar Włoch: AC Milan awansował do ćwierćfinału po trudnej przeprawie z US Sassuolo

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)