Primera Division: Królewscy nie pozostawili złudzeń. O kryzysie nie ma mowy

Piłkarze Realu Madryt wrócili na ścieżkę zwycięstw i po dwóch porażkach z rzędu, pewnie pokonali Espanyol Barcelona 3:0. Łupem bramkowym podzielili się James Rodriguez, Gareth Bale i rezerwowy Nacho.

Dominik Polesiński

Od pierwszych minut w poczynaniach Realu można było dostrzec wielką ochotę do gry. Królewscy szybko pragnęli wymazać z pamięci kibiców ostatnie dwa niepowodzenia i ta sztuka im się udała.

W 12. minucie Gareth Bale mądrze przerzucił ciężar gry na lewą stronę boiska. Futbolówka zmierzała do Cristiano Ronaldo ale ten jej nie przyjmował, natychmiastowo zagrywając na wolne pole. Do wyłożonej piłki doskoczył James Rodriguez i strzelił do siatki na 1:0.
W 28. minucie Rafael Fuentes faulował Isco, a do piłki, oddalonej około 25 metrów od bramki, podszedł Bale. Walijczyk uderzył wręcz perfekcyjnie, mocno, nad murem. Futbolówka odbiła się jeszcze od słupka i zatrzepotała w sieci obok patrzącego na wszystko Kiko Casillę. Real atakował, ale goli w pierwszej połowie już nie oglądano.

Pierwsze minuty drugiej odsłony przyniosły zaskakujące wydarzenie. W walce o piłkę zderzyli się Jose Canas i Fabio Coentrao. Piłkarze długo nie podnosili się z murawy, a po udzielonej pomocy medycznej, arbiter podjął zaskakującą decyzję, pokazując czerwoną kartkę piłkarzowi gospodarzy.

Przewaga liczebna nie podziałała mobilizująco na gości, którzy nie zmienili sposobu gry, oddając pole faworytowi. Real nadal atakował, ale już z mniejszym zaangażowaniem.

W 76. minucie po widowiskowej akcji z wieloma podaniami, Nacho wykorzystał dokładne dośrodkowanie od Alvaro Arbeloy i płaskim strzałem skutecznie zamknął akcję z prawej strony, ustalając wynik.

Real Madryt - Espanyol Barcelona 3:0 (2:0)
1:0 - James Rodriguez 12'
2:0 - Gareth Bale 28'
3:0 - Nacho 76'

Real Madryt: Iker Casillas - Alvaro Arbeloa, Pepe, Raphael Varane, Fabio Coentrao, Isco, Toni Kroos (81' Sami Khedira), Gareth Bale, James Rodriguez (54' Nacho), Cristiano Ronaldo, Karim Benzema (64' Asier Illarramendi).

Espanyol Barcelona: Kiko Casilla - Anaitz Arbilla, Diego Colotto, Alvaro Gonzalez, Rafael Fuentes, Jose Canas, Joan Jordan (68' Christian Stuani), Paco Montanes, Victor Sanchez (62' Julian Luque), Sergio Garcia (81' Abraham Gonzalez), Felipe Caicedo.

Żółte kartki: Ronaldo (Real) oraz Fuentes, Sanchez, Arbilla, Montanes (Espanyol).

Czerwona kartka: Coentrao 52' (Real) - za niebezpieczny atak.

Sędzia: David Fernandez Borbalan.

Oglądaj mecz Real Madryt - FC Barcelona na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)