Premier League: Przerwana passa Manchesteru United

Po sześciu zwycięstwach z rzędu Manchester United przerwał passę. Nie potrafił pokonać Aston Villi, która większą część drugiej połowy grała w osłabieniu.

Bartosz Zimkowski
Od pierwszej minuty szansę gry otrzymał Radamel Falcao i razem z Robinem van Persie tworzyli duet napastników. Tuż za nimi biegali inni ofensywni gracze - Juan Mata oraz Wayne Rooney. Na ławce rezerwowych usiadł zdrowy już Angel di Maria.Pierwsza połowa w wykonaniu Czerwonych Diabłów była bardzo słaba. Goście długo utrzymywali się przy piłce, lecz tylko w środkowej strefie boiska. Na dodatek w pierwszym kwadransie stracili bramkę. Christian Benteke zwiódł w "szesnastce" rywali Johnny'ego Evansa i ładnym strzałem tuż przy słupku zaskoczył Davida de Geę. Hiszpan nawet nie drgnął.
Po zmianie stron Louis van Gaal dokonał roszad w składzie i przyniosło to efekt. Man Utd bardzo szybko wziął się za tworzenie okazji strzeleckich i już w 53. minucie wyrównał. Po dośrodkowaniu z lewej flanki autorstwa Ashleya Younga z pięciu metrów gola głową uzyskał Falcao.

Holenderski menedżer postanowił po godzinie gry z boiska ściągnąć van Persiego i zastąpić go Angelem di Marią. Kilka minut później miała miejsce kontrowersyjna sytuacja, gdy czerwoną kartkę za faul na Youngu otrzymał Gabriel Agbonlahor. Wydaje się, że żółty kartonik to powinna być kara dla The Villans. Mimo gry w osłabieniu gospodarze zdołali utrzymać cenny remis i przerwali passę Czerwonych Diabłów sześciu kolejnych zwycięstw.

Po pauzie spowodowanej czerwoną kartką do składu Swansea City wrócił Łukasz Fabiański. Polski bramkarz od razu zachował czyste konto i Łabędzie wygrały na wyjeździe z Hull City 1:0. Fabiański nie miał zbyt dużo pracy i dzięki kompletowi punktów Swansea awansowała na ósme miejsce.

Pełne 90 minut rozegrał inny polski gracz - Marcin Wasilewski. Jednak doświadczony obrońca Leicester City nie ma powodów do optymizmu. Jego drużyna przegrała na Upton Park z West Ham United 0:2 i nadal zajmuje ostatnie miejsce w lidze. To dziesiąta porażka z ostatnich dwunastu spotkań. Pozostałe dwa pojedynki zakończyły się remisami.