Premier League: Manchester City dogonił Chelsea!

Do przerwy pachniało niespodzianką, ale w drugiej połowie Manchester City nie miał problemów z wykazaniem wyższości nad Crystal Palace i wygrał 3:0. Teraz ma tyle samo punktów co Chelsea.

Szymon Mierzyński
W pierwszej części obraz gry był dość zaskakujący. Orły nie wystraszyły się faworyzowanego rywala i toczyły z nim wyrównany bój. W 20. minucie powinny nawet prowadzić. W polu karnym Yannick Bolasie zgrał piłkę do Fraizera Campbella, ten oddał strzał przewrotką z kilku metrów, jednak nieznacznie spudłował.Na pierwszą stuprocentową okazję gospodarzy trzeba było poczekać aż do 43. minuty. Yaya Toure podał prostopadle do Pablo Zabalety, a ten podciął piłkę nad wychodzącym z bramki Julianem Speronim, lecz posłał ją centymetry obok słupka.
Przed przerwą gole nie padły, natomiast po zmianie stron wszystko ułożyło się już zgodnie z oczekiwaniami. W 49. minucie z pomocą rykoszetu od Scotta Danna David Silva wykorzystał podanie Zabalety, a dwanaście minut później Hiszpan miał już na koncie dublet. Tym razem obrońcy zupełnie odpuścili jego krycie, dzięki czemu łatwo zamknął dośrodkowanie Aleksandara Kolarova.

Ostatnia bramka padła w 81. minucie. W szybkim kontrataku James Milner zagrał w pole karne do Yaya Toure, a ten huknął z 12 metrów. Futbolówka odbiła się od wewnętrznej części słupka i ugrzęzła w siatce.

Być może Orły wróciłyby jeszcze do gry, gdyby wcześniej - przy stanie 2:0 dla mistrza Anglii - Phil Dowd uznał prawidłowego gola Jamesa McArthura. Arbiter dopatrzył się w tej sytuacji spalonego, mimo że nie było o nim mowy.

Podopieczni Manuela Pellegriniego triumfowali ostatecznie bardzo pewnie i mają już na koncie 39 pkt. - tyle samo co Chelsea. Na pozycję lidera jednak nie awansowali, gdyż legitymują się minimalnie gorszą różnicą bramek. The Blues mogą odpowiedzieć w poniedziałek, gdy zagrają na wyjeździe ze Stoke City.

Manchester City - Crystal Palace 3:0 (0:0)
1:0 - David Silva 49'
2:0 - David Silva 61'
3:0 - Yaya Toure 81'

Manchester City: Joe Hart - Pablo Zabaleta, Martin Demichelis, Eliaquim Mangala, Aleksandar Kolarov, Yaya Toure, Fernandinho, Jesus Navas, James Milner (82' Fernando), David Silva (69' Frank Lampard), Samir Nasri (89' Scott Sinclair).

Crystal Palace: Julian Speroni - Martin Kelly, Scott Dann, Brede Hangeland, Joel Ward, Mile Jedinak, Jason Puncheon (84' Jerome Thomas), James McArthur, Joe Ledley (90' Barry Bannan) Yannick Bolasie, Fraizer Campbell (67' Wilfried Zaha).

Żółte kartki: Aleksandar Kolarov, James Milner (Manchester City) oraz Jason Puncheon (Crystal Palace).

Sędzia: Phil Dowd.