Bayern na półmetku sezonu: Niezniszczalny Bernat, 1900 minut "Lewego", Robben najskuteczniejszy

Bayern Monachium zakończył pierwszą połowę sezonu. Który z podopiecznych Pepa Guardioli grał najwięcej we wszystkich rozgrywkach, a który zdobył najwięcej goli?

Konrad Kostorz
W rozegranych 26 oficjalnych meczach Bayern Monachium triumfował aż 21 razy! Porażkami zakończyły się pojedynki z Borussią Dortmund o Superpuchar Niemiec (0:2) i z Manchesterem City w fazie grupowej Ligi Mistrzów (2:3), zaś remisami spotkania ligowe z Schalke 04 (1:1), Hamburgerem SV (0:0) i Borussią M'gladbach (0:0).W każdym z pojedynków na murawie pojawiali się Manuel Neuer i Juan Bernat. Bramkarz, co zrozumiałe, nie opuścił ani jednej minuty, ale wynik Hiszpana również robi ogromne wrażenie. Zwłaszcza że Bernat przybył do Bayernu w letnim okresie transferowym i musiał przystosować się do nowego zespołu. Tylko dwukrotnie na placu gry nie pojawił się Robert Lewandowski. 26-latka decyzją trenera zabrakło w konfrontacji z Werderem (6:0), natomiast przeciwko FSV Mainz (2:1) nie zagrał wskutek urazu.
Łącznie napastnik rozegrał okrągłe 1900 minut i wyraźnie zdystansował pod tym względem Jerome'a Boatenga, Thomasa Muellera, Xabiego Alonso oraz Mario Goetze. Stosunkowo niewiele minut rozegrali David Alaba, Philipp Lahm, Franck Ribery i Bastian Schweinsteiger, co jednak wynika jedynie z faktu, iż sporą część rundy stracili na skutek problemów zdrowotnych.

Kto jest przegranym pierwszej części sezonu? Bez wątpienia Xherdan Shaqiri, który wraz z upływem czasu grał coraz mniej. Zaufania Guardioli nie zyskał także Pierre-Emile Hoejbjerg, choć na murawie łącznie pojawił się aż 13-krotnie. Szwajcar i Duńczyk być może już w styczniu zmienią barwy klubowe, aby występować więcej.

Najskuteczniejszym piłkarzem Bayernu okazał się Arjen Robben, który 12 razy wpisał się na listę strzelców. To wynik tym bardziej imponujący, że Holender nie wziął udziału aż w 8 pojedynkach. Robben nieznacznie zdystansował Muellera i Goetze (po 11 trafień) oraz Lewandowskiego (10). Pozostali monachijczycy znajdowali drogę do bramki już znacznie rzadziej.