Serie A: Juventus kończy rok w fotelu lidera, pewne wyjazdowe zwycięstwo mistrza

Bianconeri w ostatnim tegorocznym ligowym występie pokonali na wyjeździe Cagliari Calcio. Przedniej urody gola dla lidera rozgrywek zdobył w 15. minucie Arturo Vidal.

Konrad Kostorz
Stara Dama po remisach z Fiorentiną (0:0) oraz Sampdorią (1:1) zamierzała wrócić na zwycięską ścieżkę i błyskawicznie przystąpiła do ataków. Już w 3. minucie golkiper Cagliari obronił próbę Giorgio Chielliniego, ale wobec dobitki Carlosa Teveza był już bezradny. Dla argentyńskiego lidera klasyfikacji strzelców było to 10. trafienie w sezonie ligowym.Po kwadransie prowadzenie drużyny z Piemontu podwyższył Arturo Vidal. Chilijczyk dopadł do piłki na 20. metrze i idealnym, technicznym uderzeniem tuż przy słupku posłał futbolówkę do siatki. Dwa szybkie ciosy Juventusu ustawiły spotkanie.
Po przerwie triumf Bianconerich przypieczętował Fernando Llorente, zachowując zimną krew w polu karnym po podaniu Andrei Pirlo. Juventusowi nie udało się zagrać "na zero" z tyłu, co w tym sezonie jest rzadkością. Gianluigiego Buffona pokonał strzałem głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Luca Rossettini.

Juventus wyprzedza AS Romę o cztery punkty, a rzymian w tym roku czeka jeszcze domowy pojedynek z AC Milan. Drużyna Massimiliano Allegriego zagra w poniedziałek 22 grudnia z SSC Napoli o Superpuchar Włoch, natomiast do rywalizacji w Serie A powróci 6 stycznia, kiedy zmierzy się z Interem Mediolan.

Cagliari Calcio - Juventus Turyn 1:3 (0:2)
0:1 - Tevez 3'
0:2 - Vidal 15'
0:3 - Llorente 50'
1:3 - Rossettini 65'

Cagliari: Cragno - Benedetti (46' Donsah), Ceppitelli, Rossettini, Capuano - Balzano, Conti, Ekdal, Avelar - Cossu - Ibarbo (75' Caio).

Juventus: Buffon - Lichtsteiner, Chiellini, Ogbonna, Evra - Vidal, Pirlo, Marchisio - Pereyra (80' Padoin) - Llorente (73' Morata), Tevez (87' Giovinco).