Kolejna goleada Barcy? Ciężki test Atletico - przed 16. kolejką Primera Division

W swoim ostatnim meczu w 2014 roku problemu ze zgarnięciem kompletu oczek nie powinna mieć FC Barcelona, która przyjmie beniaminka. Na znacznie więcej trudności mogą natrafić mistrzowie kraju.

Igor Kubiak
Igor Kubiak

Po niespodziewanej stracie punktów na boisku Getafe piłkarze FC Barcelony w nowy rok wejdą na pozycji wicelidera. Duma Katalonii przyjmie beniaminka Cordobę CF, która do najwyższej klasy rozgrywkowej powróciła po 42 latach przerwy i pozostaje jedyną drużyną w zestawieniu z tylko 1 zwycięstwem na koncie.

W piątek do treningów powrócił Neymar, jednak trener Luis Enrique powinien pozostawić Brazylijczyka na ławce rezerwowych, a do gry desygnować Pedro Rodrigueza. Hiszpan zdobył w środku tygodnia hat-tricka w jednej połowie w spotkaniu z Hueską (wygrana 8:1) i już w przerwie opuścił plac gry. Wciąż na trafienie czeka Luis Suarez. Urugwajczyk w sobotę może zaliczyć ósmy ligowy mecz bez gola, co ostatnio zdarzyło mu się jeszcze w barwach Ajaxu Amsterdam! Na razie napastnik Barcy ma na koncie 513 rozegranych minut bez trafienia.

W najbliższy weekend nie dojdzie do konfrontacji na linii Real Madryt - Sevilla. Królewscy przebywają obecnie na Klubowych Mistrzostwach Świata i spotkanie zostanie rozegrane dopiero na początku lutego.

W ostatni weekend fenomenalną domową serię przerwało Atletico Madryt. Teraz Los Colchoneros czeka kolejna ciężka przeprawa - na stadionie San Mames z powoli powracającym do formy zespołem Athletic Bilbao. Dodatkowo w zespole gości zabraknie czołowych graczy. Za kartki nie zagra najlepszy asystent, Koke, a także strzelec, Mario Mandzukić. Zamiast nich szansę mają otrzymać Saul Niguez oraz Antoine Griezmann. Braki również w zespole Basków - przez kartki zabraknie Andera Iturraspe i Aymerica Laporte.

Szansę na wskoczenie na czwartą lokatę będzie mieć Valencia CF. Nietoperze mogą wyprzedzić niegrającą w weekend Sevillę, ale tylko w przypadku pokonania rewelacyjnego SD Eibar. Beniaminek potrafi pokrzyżować plany faworytom, co pokazał już w zeszłym tygodniu, remisując na boisku wspomnianej Sevilli.

Już tylko na jednych rozgrywkach może skupić się Deportivo La Coruna. Ekipa Cezarego Wilka przed tygodniem przełamała fatalną passę i wyszła ze strefy spadkowej. W ramach 16. kolejki czeka ich jednak bardzo ciężka konfrontacja z Villarreal CF. Żółte Łodzie Podwodne są w wielkim gazie, a w ostatnich 9. konfrontacjach 7-krotnie wygrywali i 2 razy remisowali. W przypadku zwycięstwa także wyprzedzą Sevillę.

Ligową stawkę zamyka Elche CF z Przemysławem Tytoniem w bramce. Polak po ostatnich meczach Pucharu Króla może być pewien miejsca w podstawowej jedenastce klubu, który przyjmie Malagę CF. Andaluzyjczycy po chwilowej zadyszce znów są na fali wznoszącej. W niedzielę ze względu na kartki nie pomogą im jednak podstawowi obrońcy - Roberto Rosales i Weligton, a także skrzydłowy Samuel Garcia.