Puchar Ligi Angielskiej: Artur Boruc nie zatrzymał Liverpoolu, wicemistrz Anglii w półfinale

Nie było niespodzianki w ćwierćfinałowym starciu Pucharu Ligi Angielskiej pomiędzy AFC Bournemouth a Liverpoolem FC. Ekipa z The Championship - z Arturem Borucem w składzie - uległa faworytowi 1:3.

Szymon Mierzyński
Podopiecznym Brendana Rodgersa nie szło ostatnio zarówno w Lidze Mistrzów, jak i w Premier League, ale w środę bez problemu wywiązali się z roli faworyta. Już w 20. minucie po pięknej akcji Jordan Henderson głową zgrał futbolówkę do Raheema Sterlinga, a ten nie dał szans Arturowi Borucowi strzałem z kilku metrów. Kilka chwil później było 0:2. Polak poradził sobie z uderzeniem Philippe Coutinho, ale skapitulował po soczystej dobitce Lazara Markovicia. Serb doczekał się w ten sposób pierwszego gola po transferze na Anfield.Na początku drugiej połowy wątpliwości rozwiał Sterling, który trafił do siatki przy dalszym słupku, zwodząc po drodze dwóch rywali. W 57. minucie padła natomiast honorowa bramka dla lidera The Championship. Zdobył ją Dan Gosling, któremu pomógł fakt, że Brad Jones był zasłonięty. Mimo to golkiper gości mógł interweniować skuteczniej, bo miał już futbolówkę na ręce.
Mimo gładkiej porażki AFC Bournemouth, Boruc może być umiarkowanie zadowolony ze swojego występu. Nie zawiódł przy żadnym z goli, a gdyby nie jego solidna postawa, Liverpool wygrałby wyżej. Polak m. in. znakomicie zatrzymał strzał Adama Lallany w 6. minucie.

Do półfinału Pucharu Ligi Angielskiej awansował w środę także Tottenham Hotspur. Podopieczni Mauricio Pochettino rozgromili na White Hart Lane Newcastle United aż 4:0. Na listę strzelców wpisali się: Nabil Bentaleb, Nacer Chadli, Harry Kane oraz Roberto Soldado.

AFC Bournemouth - Liverpool FC 1:3 (0:2)
0:1 - Raheem Sterling 20'
0:2 - Lazar Marković 26'
0:3 - Raheem Sterling 50'
1:3 - Dan Gosling 57'

AFC Bournemouth: Artur Boruc - Simon Francis, Tommy Elphick, Baily Cargill, Adam Smith, Matt Ritchie, Dan Gosling, Eunan O'Kane (81' Brett Pitman), Junior Stanislas (54' Ryan Fraser), Callum Wilson, Yann Kermorgant (53' Harry Arter).

Liverpool FC: Brad Jones - Kolo Toure, Martin Skrtel, Dejan Lovren (46' Mamadou Sakho), Jordan Henderson, Steven Gerrard (90' Fabio Borini), Lucas Leiva, Lazar Marković, Philippe Coutinho (74' Emre Can), Adam Lallana, Raheem Sterling.

Sędzia: Mark Clattenburg.