Puchar Ligi Angielskiej: Awans Chelsea okupiony groźną kontuzją obrońcy, kompromitacja Southampton!

Chelsea nie zawiodła i pewnie awansowała do półfinału Pucharu Ligi Angielskiej, choć okupiła to kontuzją stopera. Skompromitowało się natomiast Southampton, które odpadło z III-ligowcem!

Szymon Mierzyński
The Blues nie mieli problemów z wykazaniem wyższości nad rywalem z Championship. W 23. minucie zdobyli pierwszego gola, gdy po błędzie gospodarzy precyzyjny płaski strzał z 15 metrów oddał Eden Hazard. Wynik 0:1 utrzymał się do przerwy, jednak przed zejściem do szatni ogromny pech spotkał Kurta Zoumę. Stoper Chelsea zderzył się we własnym polu karnym z Petrem Cechem i opuścił boisko na noszach. Kontuzja wyglądała bardzo poważnie, a medycy interweniowali na murawie przez ponad pięć minut.Na początku drugiej części przepięknym strzałem z rzutu wolnego popisał się Filipe Luis i choć ambitne Barany zdobyły bramkę kontaktową po dokładnym uderzeniu przy słupku Craiga Brysona, to w końcówce wątpliwości rozwiał Andre Schuerrle, który skutecznie dobił strzał Loica Remy'ego.
Chelsea wywiązała się z roli faworyta, fatalnie zaprezentowało się natomiast Southampton. Ekipa Ronalda Koemana uległa na wyjeździe - występującemu na co dzień w League 1, czyli na trzecim poziomie rozgrywkowym - Sheffield United 0:1! Decydującego gola strzelił w 63. minucie Mark McNulty, a Święci kończyli spotkanie w osłabieniu, bo tuż przed upływem regulaminowego czasu gry czerwoną kartkę otrzymał Florin Gardos.

Southampton przeżywa niesamowity kryzys. Zespół z St Mary's Stadium doznał już piątej porażki z rzędu. Wcześniej czterokrotnie musiał uznać wyższość rywali w Premier League.

Derby County - Chelsea Londyn 1:3 (0:1)
0:1 - Eden Hazard 23'
0:2 - Filipe Luis 56'
1:2 - Craig Bryson 71'
1:3 - Andre Schuerrle 82'

Derby County: Lee Grant - Cyrus Christie, Richard Keogh, Jake Buxton, Craig Forsyth, Will Hughes (76' Jeff Hendrick), Omar Mascarell (84' Leon Best), Craig Bryson, Johnny Russell, Chris Martin, Simon Dawkins (57' Jordon Ibe).

Chelsea Londyn: Petr Cech - Cesar Azpilicueta, Kurt Zouma (45+3' Branislav Ivanović), John Terry, Filipe Luis, John Obi Mikel, Nemanja Matić, Andre Schuerrle, Cesc Fabregas, Eden Hazard (84' Ramires), Didier Drogba (63' Loic Remy).

Żółte kartki: Chris Martin (Derby County) oraz Andre Schuerrle (Chelsea Londyn).

Czerwona kartka: Jake Buxton /77' za faul/ (Derby County).