Serie A: Pierwsza ligowa wygrana Interu z Roberto Mancinim, Kamil Glik na ławce rezerwowych

Nerazzurri na zakończenie 15. kolejki Serie A zdołali pokonać wyjeździe Chievo Werona. W Empoli nie doszło do pojedynku Piotra Zielińskiego z Kamilem Glikiem.

Konrad Kostorz
Nerazzurri nie wygrali żadnego z pięciu poprzednich pojedynków ligowych, a pod wodzą Roberto Manciniego nie zdołali pokonać Milanu (1:1), Romy (2:4) oraz Udinese (1:2). Przełamanie nadeszło w konfrontacji z plasującym się na 17. pozycji Chievo.
Wynik otworzył w 19. minucie Mateo Kovacić, który dopadł do piłki w polu karnym i płaskim strzałem pokonał Albano Bizzarriego. Werończycy mogli wyrównać po próbie Alberto Paloschiego, jednak stron drugi cios po zmianie zadał Inter. Na listę strzelców wpisał się Andrea Ranocchia, wykorzystując dośrodkowanie Danilo D'Ambrosio.

Chievo całkowicie pozbyło się złudzeń w 72. minucie, kiedy straciło pomocnika Ruben Bottę, który uderzył rywala ręką w twarz. Mediolańczycy zwyciężyli, ale w tabeli zajmują dopiero 11. lokatę, ustępując m.in. US Palermo.

Marszu w górę nie potrafi rozpocząć Torino. Rewelacja poprzedniego sezonu tylko zremisowała z Empoli, a pojedynek kończyła w osłabieniu. W doliczonym czasie gry drugą żółtą kartkę za faul na Piotrze Zielińskim ujrzał Pontus Jansson, który na środku obrony zastąpił Kamila Glika. Polski kapitan dostał wolne od trenera po czwartkowym występie z FC Kopenhaga. Zieliński z kolei na murawę wbiegł w 71. minucie.

Turyńczycy mogą być ostatecznie zadowoleni z wywalczenia punktu, ponieważ więcej klarownych sytuacji stworzył sobie beniaminek. Ekipa Giampiero Ventury ma tylko dwa punkty przewagi nad strefą spadkową.