Skromne zakończenie ekstraklasy - relacja z meczu Piast Gliwice - Pogoń Szczecin

W ostatnim w tym roku meczu ekstraklasy Piast Gliwice pokonał 1:0 Pogoń Szczecin. Bramkę na wagę trzech punktów strzelił niezawodny Kamil Wilczek.

Sebastian Kordek

W pierwszym kwadransie bliżsi gola byli zawodnicy Piasta Gliwice. Dobrych okazji nie wykorzystali, jednak Ruben Jurado i Gerard Badia. W odpowiedzi sprzed pola karnego uderzał Łukasz Zwoliński, lecz jego próbę bez problemów wyłapał Jakub Szmatuła.

W 22. minucie gospodarze powinni wyjść na prowadzenie. Jurado był sam na sam z Radosławem Janukiewiczem, ale trafił prosto w niego i piłka opuściła boisko. Kilka minut bardzo kąśliwy strzał z dwudziestu metrów oddał Maksymilian Rogalski i Szmatuła z największym trudem odbił futbolówkę.
Kolejną groźną sytuację stworzyli niebiesko-czerwoni. Jurado ładnym podaniem obsłużył Kamila Wilczka, który natychmiast chciał zaskoczyć Janukiewicza. Ostatecznie piłka minęła poprzeczkę.

Drugą odsłonę od mocnego ciosu rozpocząć mogli gliwiczanie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego minimalnie niecelnie główkował Hebert. Po chwili szczęścia szukał Dominik Kun, lecz jego uderzenie było już dalekie od ideału.

Goście najbliżej objęcia prowadzenia byli w 55. minucie. Płasko strzelił Zwoliński i w ostatniej chwili piłkę z linii bramkowej wybił Piotr Brożek.

Piastunki gola zdobyły w 62. minucie. Po wrzutce Bartosz Szeliga doszło do ogromnego zamieszania w polu karnym Portowców, ale najzimniejszą głowę zachował Wilczek i to właśnie tą częścią ciała najlepszy strzelec Piastunek pokonał Janukiewicza.

Do ostatniego gwizdka sędziego nic ciekawego się już nie wydarzyło i na koniec tegorocznych zmagań w T-Mobile Ekstraklasie Piast skromnie pokonał Pogoń.

Piast Gliwice - Pogoń Szczecin 1:0 (0:0)
1:0 - Kamil Wilczek 62'

Piast Gliwice: Jakub Szmatuła - Adrian Klepczyński, Hebert Silva Sanots, Kornel Osyra, Piotr Brożek - Bartosz Szeliga (82' Tomasz Podgórski), Łukasz Hanzel, Konstantin Vassiljev, Gerard Badia (84' Sasa Zivec) - Ruben Jurado (76' Radosław Murawski) - Kamil Wilczek.

Pogoń Szczecin: Radosław Janukiewicz - Sebastian Rudol, Hernani (11' Maciej Dąbrowski), Wojciech Golla, Hubert Matynia - Dominik Kun (73' Kamil Wojtkowski), Rafał Murawski, Maksymilian Rogalski (77' Michał Walski), Adam Frączczak - Takuya Murayama - Łukasz Zwoliński.

Żółte kartki: Hernani, Kun, Zwoliński, Matynia (Pogoń).

Sędzia: Paweł Gil (Lublin).

Widzów: 3503.