Premier League: Swansea City przegrała bez Łukasza Fabiańskiego

Łukasz Fabiański nie zagrał w meczu Swansea City i Łabędzie przegrały na własnym stadionie z Tottenhamem Hotspur 1:2. Polak pauzuje za czerwoną kartkę.

Bartosz Zimkowski

Łukasz Fabiański w sumie będzie pauzował w trzech najbliższych spotkaniach. Pojedynek z Tottenhamem Hotspur był pierwszym, w którym nie mógł zagrać. Koguty już w czwartej minucie wyszły na prowadzenie po strzale Harry'ego Kane'a. Napastnik Tottenhamu wyskoczył najwyżej w polu karnym Łabędzi po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

Gospodarze wyrównali zaraz po przerwie, a zrobił to niezawodny Wilfried Bony. Gracz walijskiej drużyny potrzebował dwóch prób, aby umieścić futbolówkę w siatce. Pierwszą zablokował Jan Vertonghen, ale dobitka była już skuteczna.

Rozstrzygnięcie padło w 89. minucie, gdy Christian Eriksen miał za dużo wolnego miejsca w polu karnym Swansea. Wykorzystał to z zimną krwią i zapewnił Kogutom cenne trzy punkty.

Swansea City - Tottenham Hotspur 1:2 (0:1)