Premier League: Wygrana Chelsea, "Wasyl" nie zatrzymał The Citizens

The Blues zrehabilitowali się za zeszłotygodniową porażkę i w spotkaniu 16. kolejki wygrali z Hull City 2:0. Cenny komplet punktów zdobył też mistrz Anglii. Manchester City skromnie pokonał Leicester.

Sebastian Najman
Na Stamford Bridge w Londynie zawitało plasujące się w dolnych rejonach tabeli Hull City. Tygrysy nie będą miło wspominać pojedynku z Chelsea, a wszystko dlatego, że już w 6. minucie bramkę dla gospodarzy zdobył Eden Hazard. Belg wykorzystał doskonałe dośrodkowanie Oscara. W kolejnych fragmentach podopieczni Jose Mourinho nie forsowali tempa. Ich rywal mimo to nie potrafił zagrozić bramce Petra Cecha, popełniając często proste błędy. Jeden z nich w 37. minucie mógł zamienić na gola Diego Costa.Początek drugiej odsłony przyniósł wiele niezdrowych emocji. Faule i próby wymuszenia stałych fragmentów zdominowały wydarzenia na murawie. Efektem była czerwona kartka dla Toma Huddlestone'a w 60. minucie za nadepnięcie nogi Filipe Luisa. Grający w przewadze londyńczycy osiem minut później ustanowili wynik meczu na 2:0. Składną akcję wykończył Diego Costa. Dzięki zwycięstwu Chelsea pozostanie liderem Premier League.
Mistrzowie Anglii, bez kontuzjowanego Sergio Aguero w składzie, zmierzyli się z outsiderem w którego barwach pełne 90 minut rozegrał Marcin Wasilewski. Manchester City choć miał optyczną przewagę, to długo nie potrafił stworzyć sobie okazji. Co innego Leicester. W 12. minucie tylko ofiarna interwencja Eliaquima Mangali powstrzymała Jamiego Varda. W 32. minucie bliscy szczęścia byli The Citizens. Yaya Toure zdecydował się na strzał z okolic 12 metra, ale fantastyczną paradą popisał się Ben Hamer. Golkiper gospodarzy w 40. minucie nie miał już nic do powiedzenia. Samir Nasri wyłożył piłkę do Franka Lamparda i na tablicy wyników pojawiło się 0:1.

Druga połowa mogła znakomicie rozpocząć się dla ekipy Manuela Pellegriniego, lecz David Silva nie trafił czysto w futbolówkę. Zmuszeni do odrabiania strat gospodarze próbowali wszelkimi sposobami doprowadzić do remisu. Ich starania nie wystarczyły jednak do pokonania Joe Harta. Manchester mimo, że swoją postawą nie rzucił na kolana zainkasował trzy punkty. To co może martwić fanów City, to kolejne kontuzje. Tym razem z gry wypadli Edin Dzeko i Vincent Kompany.

Dużą niespodziankę sprawili zawodnicy Burnley FC, którzy pokonali przed własną publicznością plasujący się na piątej pozycji Southampton 1:0. Gola na wagę opuszczenia strefy spadkowej zdobył w 73. minucie Ashley Barnes. Warto odnotować, że w 60. minucie Dusan Tadić zmarnował rzut karny. Dla Świętych jest to już czwarta porażka z rzędu.

Również jedną bramkę zobaczyli kibice zgromadzeni na The Hawthorns, gdzie West Bromwich Albion uporało się w derbach West Midlands z Aston Villą. Do bramki gości trafił Craig Gardner. Nie wiadomo jakby potoczył się ten pojedynek, gdyby w 22. minucie z boiska za czerwoną kartkę nie wyleciał zawodnik The Villans Kieran Richardson.

Z kolei remisem 1:1 zakończyło się spotkanie Sunderlandu z "kręcącym się" w okolicach podium West Ham United. Jako pierwsze piłkę do siatki skierowały Czarne Koty. Jedenastkę w 22. minucie wykorzystał Jordi Gomez. Ich radość nie trwała długo, ponieważ siedem minut później wyrównał Stewart Downing. Taki sam rezultat przyniosło starcie Crystal Palace i Stoke City. Na gola zdobytego przez Jamesa McArthura błyskawicznie, bo zaledwie po 120 sekundach, odpowiedział Peter Crouch.