Primera Division: Kolejna porażka Deportivo, 90 minut Cezarego Wilka

W ostatnim sobotnim meczu 14. kolejki Primera Division Deportivo La Coruna przegrało przed własną publicznością z Malagą 0:1. To już ósma porażka drużyna Cezarego Wilka w bieżącym sezonie.

Maciej Kmita

Zwycięską bramkę dla gości zdobył w 21. minucie spotkania Sergi Darder. Dziewięć minut wcześniej świetną szansę na danie prowadzenia Depor zmarnował Ivan Cavaleiro, nie wykorzystując rzutu karnego.

Był to drugi pojedynek tych drużyn w przeciągu trzech dni. W środę w ramach Pucharu Króla Deportivo zremisowało u siebie z Malagą 1:1.

Dla beniaminka z El Riazor to już ósma ligowa porażka w bieżącym sezonie. Zespół Cezarego Wilka (rozegrał pełne 90 minut) w 14 meczach zdobył tylko 10 punktów i zajmuje 18. - pierwsze w strefie spadkowej - miejsce w tabeli La Liga. Deportivo czeka na ligowe zwycięstwo od 19 października i sensacyjnej wygranej z Valencią. W sześciu ostatnich spotkaniach ekipa z La Coruny zdobyła tylko trzy "oczka".

Deportivo La Coruna - Malaga CF 0:1 (0:1)
0:1 - Darder 21'