Bundesliga: VfL Wolfsburg w gazie, asysta Pawła Olkowskiego, błyskotliwe Schalke 04

VfL Wolfsburg wygrał na wyjeździe z Hannoverem 96, a Schalke 04 zdeklasowało VfB Stuttgart. Kolejnej porażki doznał 1.FC Koeln, mimo że Paweł Olkowski zaliczył asystę.

Konrad Kostorz
Huub Stevens w pierwszym meczu po powrocie na ławkę trenerską VfB cieszył się z efektownego zwycięstwa 4:1. Przeciwko swojemu byłemu pracodawcy, Schalke 04, musiał przełknąć jednak gorycz porażki. Koenigsblauen, którzy w tym sezonie grają w kratkę, tym razem pokazali swoje najlepsze oblicze, a hat-trickiem popisał się rewelacyjnie dysponowany Eric-Maxim Choupo-Moting.
Kameruńczyk już w 58. sekundzie meczu posłał piłkę do siatki po centrze Tranquillo Barnetty z rzutu wolnego. Roberto Di Matteo dość nieoczekiwanie wystawił Szwajcara w jedenastce i to posunięcie okazało się strzałem w "10", ponieważ Barnetta wypracował również dwa kolejne gole Choupo-Motingowi! Napastnik w obu przypadkach strzałami głową pokonał Svena Ulreicha.Schalke pewnie wygrało, ale w ligowej tabeli ustępuje wyrastającemu na objawienie sezonu Augsburgowi. Ekipa Markusa Weinzierla odniosła czwarte zwycięstwo z rzędu! Na sukces Bawarczyków początkowo się nie zanosiło - w 13. minucie Paweł Olkowski dostrzegł w polu karnym Anthony'ego Ujaha, idealnie zagrał do Nigeryjczyka i drużyna z Kolonii objęła prowadzenie.
Ivan Perisić i jego koledzy z VfL Wolfsburg starają się dotrzymywać kroku Bayernowi Ivan Perisić i jego koledzy z VfL Wolfsburg starają się dotrzymywać kroku Bayernowi
Po zmianie stron podopieczni Petera Stoegera zagrali zdecydowanie zbyt pasywnie i za tę bierność zostali ukarani. Najpierw po niepewnej interwencji Timo Horna do pustej bramki piłkę wpakował Nikola Djurdjić, a tuż przed końcem błąd Mergima Mavraja z zimną krwią wykorzystał dżoker Alexander Esswein. 1.FC przegrał trzeci raz z rzędu i niebezpiecznie zbliża się do strefy spadkowej. W sobotę całe zawody rozegrał Olkowski, zaś od 46. minuty po murawie biegał Adam Matuszczyk. Na pozycji wicelidera pozostaje Wolfsburg, który udowodnił, że potrafi z powodzeniem radzić sobie również na wyjazdach. Wilki już w 4. minucie wyszły na prowadzenie po akcji duetu Ivan Perisić - Kevin de Bruyne. Hannover długo pracował, by odrobić straty i wreszcie tuż przed przerwą Joselu zmusił do kapitulacji Diego Benaglio.

W drugiej połowie trenerskim nosem wykazał się Dieter Hecking. Trener Wilków posłał do boju w 67. minucie Basa Dosta, który po chwili zamienił na bramkę podanie Perisicia. W 82. minucie na murawie zameldował się Maximilian Arnold, by niewiele później również zaskoczyć Rona-Roberta Zielera (trzecia asysta Perisicia). Artur Sobiech przebywał na murawie w ostatnim kwadransie.

Serię trzech porażek z rzędu przerwali Gladbach, choć pokonanie Herthy nie przyszło im łatwo. Borussia w drugiej połowie wyprowadziła dwa kontrataki, po których Thomas Kraft musiał wyjmować piłkę z siatki. Najpierw z dogrania Alvaro Domingueza skorzystał Raffael, a następnie po akcji z Brazylijczykiem gola zdobył Thorgan Hazard. Berlińczycy w przypadku porażki w 15. kolejce z BVB mogą znaleźć się w strefie spadkowej.

SC Freiburg przez całe spotkanie prezentował się korzystniej od beniaminka z Paderborn, ale ostatecznie tylko zremisował. W 89. minucie koszmarny błąd popełnił bowiem bramkarz Roman Burki i gospodarze zdołali wyrównać. Zimnej krwi nie zabrakło Eliasowi Kachundze, który ograł szwajcarskiego golkipera oraz dwóch obrońców.