Zmarnowana szansa na udany finisz - relacja z meczu Zagłębie Sosnowiec - Legionovia Legionowo

Sosnowieccy piłkarze chcieli dobrze pożegnać się ze Stadionem Ludowym i rok 2014 zakończyć zwycięstwem. Jednak błąd obrony spowodował, że pojedynek z Legionovią ponownie skończyli bez punktów.

Olga Krzysztofik
W pierwszym meczu obu drużyn lepsza okazała się Legionovia, która na własnym terenie triumfowała 1:0, a tamto spotkanie było najgorszym występem sosnowiczan w rundzie jesiennej. Przed sobotnią konfrontacją więcej szans na zwycięstwo dawano Zagłębiu, które nabrało dużej pewności siebie w poprzedniej kolejce, wysoko pokonując Stal Mielec.
Jednak wynik spotkania otworzyła Legionovia, w 3. minucie Szymon Lewicki wykorzystał dośrodkowanie Kamila Tlagi i tym samym przyjezdni zdobyli bramkę w pierwszej akcji meczu. Sosnowiczanie otrząsnęli się z tak szybkiego i bardzo niepomyślnego początku pojedynku, a ich starania przyniosły oczekiwany efekt w 15. minucie, gdy mocny strzał Przemysława Mizgały zmienił wynik na 1:1. Gospodarze nie ustawali w wyprowadzaniu akcji, a bardzo dobrą okazję do wyjścia na prowadzenie mieli między innymi w 32. minucie, gdy z bliskiej odległości Jakub Arak przestrzelił nad poprzeczką.

Mimo że wiele akcji było rozgrywanych w środku boiska, to obie drużyny były w stanie wypracować sobie sytuacje bramkowe, lecz więcej na koncie mieli ich Zagłębiacy, którzy po pierwszej połowie mogli prowadzić. Gospodarze swoją grą potwierdzali, że chcą zgarnąć pełną pulę punktów, po powrocie na boisko od razu przystąpili bowiem do ataku. Jednak również Legionovia napierała na bramkę rywali, którzy - po mocnym początku tej części spotkania - z minuty na minutę prezentowali się coraz gorzej.

Błąd sosnowieckiej obrony doskonale wykorzystał Szymon Lewicki, który w 76. minucie dał swojej drużynie prowadzenie. Jak się okazało był to gol na wagę zwycięstwa i zdobycia trzech punktów w tym pojedynku. Zagłębiacy już do końca spotkania nie podnieśli się, a porażka z Legionovią chluby im nie przynosi.

Zagłębie Sosnowiec - Legionovia Legionowo 1:2 (1:1)
0:1 - Szymon Lewicki 3’
1:1 - Przemysław Mizgała 15’
1:2 - Szymon Lewicki 76’

Zagłębie Sosnowiec: Wojciech Fabisiak - Marcin Sierczyński, Sławomir Jarczyk, Krzysztof Markowski, Daniel Kutarba, Tomasz Szatan, Łukasz Matusiak (85' Konrad Budek), Sebastian Dudek (74' Piotr Giel), Przemysław Mizgała (66' Patryk Mularczyk), Hubert Tylec, Jakub Arak (62' Łukasz Tumicz).

Legionovia Legionowo: Mikołaj Smyłek - Kamil Tlaga, Kamil Dankowski, Łukasz Kominiak, Michał Kołodziejski, Samuelson Odunka, Marcin Stromecki, Karol Ziąbski (90+3' Maciej Goliński), Sebastian Czapa, Rafał Maciejewski, Szymon Lewicki.

Żółte kartki: Przemysław Mizgała, Sebastian Dudek (Zagłębie) oraz Marcin Stromecki, Kamil Tlaga (Legionovia).

Sędzia: Szymon Lizak (Poznań).

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!