Kanonada w Tarnobrzegu, mróz wygrał w Puławach - wyniki sobotnich meczów 19. kolejki II ligi

Za nami ostatnia kolejka w 2014 roku. Dużo bramek padło w Tarnobrzegu, natomiast w Puławach kibice musieli obejść się smakiem - mecz Wisły został odwołany ze względu na zmrożone boisko.

Mateusz Lis
Mateusz Lis
Humory na koniec roku poprawiły się kibicom Siarki Tarnobrzeg. Tarnobrzeżanie ograli beniaminka z Góry i chociaż stracili dwa gole, to ich zwycięstwo nawet przez chwilę nie było zagrożone. Już do przerwy gospodarze prowadzili dwoma golami. Na listę strzelców jako pierwszy wpisał się Daniel Koczon po indywidualnej akcji, a tuż przed przerwą trafił Marcin Truszkowski po precyzyjnym dośrodkowaniu. Co prawda, w 69. minucie Adam Setla zdobył gola kontaktowego, ale już pięć minut później odpowiedział Jakub Więcek. Po upływie kolejnych 60 sekund było już 4:1 za sprawą Pavola Cicmana. Ostatnie słowo należało do przyjezdnych, którzy zdołali tylko zmniejszyć rozmiary porażki.
Na najniższym stopniu podium zimować będzie MKS Kluczbork. Podopieczni Andrzeja Konwińskiego, nie bez kłopotów, ograli Okocimskiego Brzesko. Dość niespodziewanie w 19. minucie goście objęli prowadzenie po kapitalnym strzale z rzutu wolnego Tarasa Jarowśkyja. Już po dwóch minutach MKS zdołał wyrównać. Złe wybicie piłki przez obrońcę wykorzystał Tomasz Swędrowski. Wynik długo nie ulegał zmianie, aż w końcu gospodarze zapewnili sobie trzy punkty 20 minut przed końcem. Sytuację sam na sam wykorzystał Piotr Burski.

Udaną rundę zwycięstwem z Rakowem Częstochowa zwieńczyła Stal ze Stalowej Woli. Kibice byli świadkami interesującego i wyrównanego meczu. Z wymiany ciosów przed przerwą lepiej wyszli gospodarze, a piłkę do siatki skierował Mateusz Argasiński. Po przerwie stalowowolanie potwierdzili przewagę - w 56. minucie dokonał tego Radosław Mikołajczak. W końcówce Raków zdobył bramkę kontaktową po... samobójczym trafieniu Mateusza Kantora. Ostatnie słowo należało jednak do Stali. Do siatki, po raz 17. w tym sezonie trafił Łukasz Sekulski.

Od dna odbił się Górnik Wałbrzych, który pokonał fatalnie spisującą się Limanovię Limanowa. O zwycięstwie gospodarzy zdecydował jeden gol. Po 30 minutach futbolówkę do siatki w zamieszaniu podbramkowym skierował Adrian Moszyk. Przyjezdni całą drugą połowę grali w osłabieniu. W 45. minucie czerwoną kartkę otrzymał bowiem Michał Gryźlak.

Piłkarze Zagłębia Sosnowiec zmarnowali szansę na dobre pożegnanie się z własnymi kibicami na Stadionie Ludowym i drugi raz jesienią przegrali 1:2 z niżej notowaną Legionovią Legionowo. Wynik otworzył golem dla przyjezdnych Szymon Lewicki po dośrodkowaniu Kamila Tlagi. Zagłębie szybko, bo już w 15. minucie doprowadziło do remisu dzięki mocnemu strzałowi Przemysława Mizgały i wydawało się, że najgorsze w sobotnim meczu ma za sobą. Tylko się wydawało, bo na kwadrans przed końcem Lewicki strzelił swojego drugiego i jak się okazało decydującego gola po fatalnym błędzie w obronie Zagłębia.

Sobota w II lidze zakończyła się nad morzem. W Kołobrzegu Kotwica zremisowała 1:1 ze Stalą Mielec. Jako pierwsi zaatakowali podopieczni Piotra Rzepki i na owoc trzeba było czekać tylko 6 minut. Gola zdobył świetnym strzałem weteran zachodniopomorskiego futbolu Łukasz Cebulski. Kotwica nie poszła za ciosem, w 20. minucie pozwoliła Rafałowi Jankowskiemu wyrównać i po sobotnim meczu będzie nadal czuć na plecach oddech drużyn ze strefy spadkowej. Stal Mielec zakończy rok 2014 w środku tabeli.

Zagrać w sobotę miały także zespoły Wisły Puławy i Błękitnych Stargard Szczeciński. Solidarnie przegrały jednak z mrozem i ze względu na stan boiska sędziowie zdecydowali się odwołać mecz. W ten sposób drużyna z Pomorza przemierzyła grubo ponad 1000 kilometrów na darmo.

Wyniki sobotnich meczów 19. kolejki II ligi:

Siarka Tarnobrzeg - Nadwiślan Góra 4:2 (2:0)
1:0 - Daniel Koczon 15'
2:0 - Marcin Truszkowski 40'
2:1 - Adam Setla 69'
3:1 - Jakub Więcek 74'
4:1 - Pavol Cicman 75'
4:2 - Adam Setla 79'

MKS Kluczbork - Okocimski Brzesko 2:1 (1:1)
0:1 - Taras Jarowśkyj 19'
1:1 - Tomasz Swędrowski 21'
2:1 - Piotr Burski 70'

Stal Stalowa Wola - Raków Częstochowa 3:1 (1:0)
1:0 - Mateusz Argasiński 43'
2:0 - Radosław Mikołajczak 56'
2:1 - Mateusz Kantor 82' (sam.)
3:1 - Łukasz Sekulski 90+2' (k.)

Górnik Wałbrzych - Limanovia Limanowa 1:0 (1:0)
1:0 - Adrian Moszyk 30'

Zagłębie Sosnowiec - Legionovia Legionowo 1:2 (1:1)
0:1 - Szymon Lewicki 3’
1:1 - Przemysław Mizgała 15’
1:2 - Szymon Lewicki 76’

Kotwica Kołobrzeg - Stal Mielec 1:1 (1:1) 1:0 - Łukasz Cebulski 6' 1:1 - Rafał Jankowski 20'

18 Limanovia Limanowa 34 6 9 19 30:55 27

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!