Czarne Wilki odbiły się od dna - relacja z meczu Drutex-Bytovia Bytów - Wigry Suwałki

Drutex-Bytovia Bytów na własnym stadionie wygrała 2:1 z Wigrami Suwałki. Tym samym Czarne Wilki polepszyły swoją sytuację przed ligową przerwą.

Bartosz Wiśniewski
Latem obie drużyny podzieliły się w Suwałkach punktami. Najpierw na prowadzenie wyszli goście, a w końcówce spotkania za sprawą Janusza Surdykowskiego Czarne Wilki wyrównały. Było to jak do tej pory pierwsze spotkanie tych ekip w historii.
Do drugiego starcia doszło w Bytowie. Pierwsi dogodną sytuację do strzelenia bramki mieli goście, którzy wykorzystali błąd Bąka i Wróblewskiego. Bardzo dobrą interwencją popisał się jednak Mateusz Oszmaniec. Chwilę później dobrą akcję przeprowadził Daniel Mąka, który dośrodkował w pole karne, a tam piłkę do bramki wpakował Janusz Surdykowski.

W 39. minucie w jedenastce gości faulowany był Jakóbowski. Arbiter nie miał wątpliwości i podyktował rzut karny. Do piłki podszedł Surdykowski i podwyższył wynik na 2:0. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy Wigry miały dobrą sytuacje, ale najpierw świetnie interweniował Laskowski, który zmienił kontuzjowanego Oszmańca, a następnie Karol Piątek.

W drugiej części gry do odrabiania strat rzucili się gracze z Suwałk. Rezerwowy bramkarz Tomasz Laskowski był jednak bardzo dobrze dysponowany i kolejnymi dobrymi interwencjami popisał się w 54. i 64. minucie. Czarne Wilki nadal prowadziły właśnie dzięki 29-letniemu golkiperowi.

Ataki gości przyniosły rezultat w 86. minucie, kiedy to kontaktową bramkę zdobył Darvydas Sernas. Wigry nie były już jednak w stanie zdziałać nic więcej i to gospodarze zdobyli trzy punkty.

Drutex-Bytovia Bytów - Wigry Suwałki 2:1 (2:0)
1:0 - Janusz Surdykowski 11'
2:0 - Janusz Surdykowski (k) 40'
2:1 - Darvydas Sernas 86'

Drutex Bytovia: Oszmaniec (18' Laskowski) - Piątek, Juraszek, Bąk, Wróblewski, Jakóbowski, Jastrzembski (74' Łazaj), Mąka, Bajić, Mandrysz, Sudrykowski (75' Pietroń).

Wigry Suwałki: Salik - Widejko, Wichtowski, Jarzębowski, Bartkowski, Bogusz (35' Sernas), Tarnowski, Rafalskis, Radzio, Biel, Mackiewicz.

Żółte kartki: Mąka, Surdykowski, Jakóbowski, Piątek (Bytovia), Rafalskis, Tarnowski (Wigry).

Sędzia: Sebastian Jarzębak.