Miedziowi zwycięscy w samej końcówce - relacja z meczu KGHM Zagłębie Lubin - Chojniczanka Chojnice

Długo zanosiło się na niespodziankę w Lubinie, ale KGHM Zagłębie zdołało się wywiązać z roli faworyta i po golu w końcówce pokonało Chojniczankę Chojnice 2:1.

Szymon Mierzyński

Pierwsze minuty przebiegały dość spokojnie, ale z upływem czasu gospodarze uzyskali przewagę w polu. Trochę trzeba było jednak poczekać zanim przełoży się ona na klarowne sytuacje. Taka nadeszła w 30. minucie. Krzysztof Piątek wystartował do długiego podania, dośrodkował w pole karne do Łukasza Piątka, ale ten zaliczył fatalne pudło.

Osiem minut później miejscowi dopięli swego - znów po akcji oskrzydlającej. Centrę z lewej strony boiska zamknął głową Jakub Tosik i Rafał Misztal skapitulował. W tym momencie wydawało się, że faworyt ułożył sobie mecz i spokojnie będzie kontrolował boiskowe wydarzenia. Nic bardziej mylnego!
Tuż przed przerwą Chojniczanka doprowadziła do wyrównania, wykorzystując dezorganizację w szeregach obronnych lubinian. Piłkę przejął Tomasz Mikołajczak, który przedarł się w pole karne i z zimną krwią pokonał Konrada Forenca w sytuacji sam na sam.

Druga połowa była dość ciekawa i wyrównana. Ekipa z Chojnic nie skupiła się tylko na obronie remisu i momentami mogła nawet zapewnić sobie drugą bramkę. Tak było choćby w 61. minucie, gdy po kombinacyjnie rozegranym rzucie wolnym groźnie główkował Marek Gancarczyk i Forenc obronił z dużymi kłopotami.

Stałe fragmenty były też mocną stroną zespołu Piotra Stokowca. Po jednym z nich bliski szczęścia był Sebastian Bonecki, który trafił z 18 metrów w słupek. Rozstrzygnięcie nastąpiło w 89. minucie - również po rzucie wolnym. W pole karne gości dobrze dośrodkował Dorde Cotra, a do strzału głową doszedł Arkadiusz Woźniak. Futbolówka odbiła się od poprzeczki, pleców Misztala, a następnie ugrzęzła w siatce.

W taki dość szczęśliwy sposób gospodarze uniknęli wpadki i zakończyli rundę jesienną zwycięstwem. Dzięki temu są w strefie premiowanej awansem, choć mogą z niej jeszcze wypaść, jeśli dobre wyniki osiągną Termalica Bruk-Bet Nieciecza oraz Wisła Płock.

KGHM Zagłębie Lubin - Chojniczanka Chojnice 2:1 (1:1)
1:0 - Jakub Tosik 38'
1:1 - Tomasz Mikołajczak 44'
2:1 - Arkadiusz Woźniak 89'

KGHM Zagłębie Lubin: Konrad Forenc - Jarosław Jach, Dorde Cotra, Lubomir Guldan, Sebastian Bonecki, Jakub Tosik, Adrian Rakowski (46' Adrian Błąd), Łukasz Piątek, Aleksander Kwiek (87' Miłosz Przybecki), Krzysztof Piątek (79' Łukasz Janoszka), Arkadiusz Woźniak.

Chojniczanka Chojnice: Rafał Misztal - Przemysław Pietruszka, Piotr Kieruzel, Michał Markowski, Wojciech Lisowski, Marek Gancarczyk, Przemysław Czerwiński, Paweł Zawistowski, Tomasz Mikołajczak (72' Paweł Iwanicki), Rafał Siemaszko (47' Krystian Feciuch), Bartłomiej Niedziela (84' Błażej Radler).

Żółte kartki: Konrad Forenc, Jarosław Jach, Aleksander Kwiek (KGHM Zagłębie) oraz Rafał Siemaszko, Piotr Kieruzel (Chojniczanka).

Sędzia: Jarosław Rynkiewicz (Zielona Góra).