Serie A: Derbowy remis na San Siro, który nie zadowala ani Milanu, ani Interu

Bez rozstrzygnięcia w derbach Mediolanu! Inter w drugiej połowie odpowiedział na gola Rossonerich. Podział punktów nie satysfakcjonuje drużyn ze stolicy Lombardii, które tracą dystans do czołówki.

Konrad Kostorz
Dla Roberto Manciniego 213. derby Mediolanu były powrotem na ławkę trenerską Interu po ponad sześcioletniej przerwie. 49-letni szkoleniowiec zastąpił zdymisjonowanego wskutek słabych wyników Waltera Mazzarriego, ale nie przeprowadził kadrowej rewolucji. Zmienił jedynie ustawienie - z 3-5-2 na klasyczne 4-4-2.Nerazzurri w 8. minucie powinni wyjść na prowadzenie, ale Mauro Icardi przegrał pojedynek sam na sam z Diego Lopezem. Niewykorzystana stuprocentowa sytuacja zemściła się na drużynie Manciniego kwadrans później po dośrodkowaniu Stephana El Shaarawy'ego i precyzyjnym strzale Jeremy'ego Meneza z woleja. Samir Handanović wyciągnął się jak długi, ale nie miał szans sięgnąć futbolówki.
Milan uspokojony prowadzeniem nie zamierzał forsować tempa i długo skutecznie rozbijał ofensywne próby Interu. Po zmianie stron wciąż niewiele zapowiadało wyrównanie, jednak w 61. minucie gola "z niczego" zdobył Joel Obi. Nigeryjczyk dopadł do piłki na 19. metrze i przymierzył przy słupku tak, że Lopez mimo ambitnej postawy nie zdołał popisać się skuteczną interwencją.

Wynik remisowy utrzymał się do końcowego gwizdka, a szans na zwycięstwo nie wykorzystały obie ekipy. Najpierw w 75. minucie po świetnym podaniu Giacomo Bonaventury El Shaarawy w sytuacji sam na sam z Handanoviciem ostemplował poprzeczkę, a następnie w dogodnej pozycji Icardi posłał piłkę centymetry nad bramką. W doliczonym czasie gry bohaterem mógł zostać jeszcze Andrea Poli, jednak nieznacznie chybił.

Po raz ostatni więcej niż dwa gole w derbach Mediolanu padły w sezonie 2011/2012. W ostatniej kampanii Milan i Inter po razie zwyciężyły w derbach w stosunku 1:0. Podział punktów w niedzielnym pojedynku 12. kolejki Serie A nie zadowala żadnej ze stron. Kluby z Lombardii zajmują bowiem odpowiednio dopiero 7. i 9. lokatę w tabeli, tracąc do prowadzącego duetu Juventus Turyn - AS Roma spory dystans.

AC Milan - Inter Mediolan 1:1 (1:0)
1:0 - Menez 23'
1:1 - Obi 61'

Milan: Lopez - Rami, Mexes, Zapata, De Sciglio - Bonaventura, Essien, Muntari (76' Poli) - Menez, Torres (73' Honda), El Shaarawy.

Inter: Handanović - Nagatomo, Ranocchia, Jesus, Dodo - Obi (72' Hernanes), Kuzmanović, Kovacić (90+4' M'Vila), Guarin - Palacio, Icardi (89' Osvaldo).

Żółte kartki: Mexes, Bonaventura (Milan) oraz Obi, Jesus (Inter).

TABELA SERIE A ->>>

Serie A: 200. ligowy gol Antonio Di Natale, zaskakująca strata punktów SSC Napoli

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Który z mediolańskich zespołów zajmie wyższe miejsce na koniec sezonu Serie A?