Holandia: Kolejny gol Arkadiusza Milika! Wspaniały pościg Ajaksu Amsterdam!

W sobotnim meczu 13. kolejki Eredivisie z SC Heerenveen (4:1) swojego szóstego ligowego gola w sezonie strzelił Arkadiusz Milik. Polak zdobył bramkę w czwartym występie z rzędu!

Maciej Kmita
Ajax przegrywał do przerwy 0:1 po cudownym trafieniu Luciano Slagveera, który pokonał Jaspera Cillessena strzałem "nożycami" z 16 metrów. Po ekwilibrystycznym uderzeniu Holendra piłka poleciała w samo okienko bramki Ajaxu.
Skrzydłowy Heerenveen jeszcze przed przerwą przeszedł jednak drogę od bohatera do zera. Już w 43. minucie wyleciał z boiska za drugą żółtą kartą, a po zmianie stron Ajax wykorzystał grę w przewadze. Najpierw między 67. a 73. minutą wyszedł ze stanu 0:1 na 3:1, a dzieła zniszczenia w 84. minucie dopełnił Milik, wykorzystując rzut karny, który wywalczył wprowadzony po przerwie Kolbeinn Sigthorsson.

Reprezentant Polski rozegrał 90 minut - to jego trzeci ligowy występ w pełnym wymiarze czasowym. To jego szósty ligowy gol w siódmym występie w Eredivisie w tym sezonie, a 14. trafienie w ogóle w 13. spotkaniu, licząc wszystkie rozgrywki, w których udział bierze Ajax. Liderem klasyfikacji strzelców Eredivisie z dziewięcioma bramkami na koncie jest Michiel Kramer z ADO Den Haag.

Biorąc pod uwagę mecze reprezentacji Polski, Milik wpisywał się na listę strzelców w w każdym ze swoich czterech ostatnich występów! Wcześniej trafił do siatki Cambuuru Leeuwarden (dwa razy) oraz Gruzji i Szwajcarii.

Zwycięstwo z Heerenveen jest czwartym z rzędu Ajaxu w Eredivisie. Mistrzowie Holandii są wiceliderem tabeli i mają jeden punkt straty do PSV Eindhoven, który swój mecz 13. kolejki rozegra w niedzielę.

Ajax Amsterdam - SC Heerenveen 4:1 (0:1)
0:1 - Slagveer 18'
1:1 - Sinkgraven 67'
2:1 - El Ghazi 72'
3:1 - Kishna 73'
4:1 - Milik (k.) 84'

Raport SportoweFakty.pl: "Złoci chłopcy" reprezentacji Polski - czyim śladem podąży Arkadiusz Milik?

Arkadiusz Milik zostanie królem strzelców Eredivisie 2014/2015?