Arka wciąż na fali! - relacja z meczu Arka Gdynia - Dolcan Ząbki

W sobotę Arka Gdynia na własnym stadionie wygrała 2:1 z Dolcanem Ząbki po bardzo emocjonującym spotkaniu. Żółto-niebiescy tym samym zanotowali czwarte zwycięstwo z rzędu.

Bartosz Wiśniewski
Obie drużyny spotykały się ze sobą 7 razy. Dwukrotnie komplet punktów zgarniała Arka Gdynia, a trzykrotnie Dolcan. Co ciekawe - w ostatnich trzech pojedynkach żółto-niebiescy zdobyli zaledwie jeden punkt, a pod koniec sezonu 2013/2014 ekipa z Ząbek wygrała w Gdyni i Arka tym samym znacznie skomplikowała sobie sprawę awansu do T-Mobile Ekstraklasy.
W sobotę od początku do ataku ruszyli gracze Arki Gdynia. W 1. minucie świetnie dośrodkował Wojowski, ale Marcus Vinicius w idealnej sytuacji uderzył ponad bramką. Kilka chwil później to Szubert podawał do Pawła Wojowskiego, lecz ten zamiast od razu uderzać - przyjmował piłkę, a następnie fatalnie spudłował.

Dolcan nie mógł obudzić się i bardzo rzadko atakował bramkę żółto-niebieskich. Dopiero w końcówce pierwszej części gry goście zaczęli atakować z większym zapałem. Kilka razy podopieczni Marcina Sasala bardzo groźnie dośrodkowywali, ale stoperzy Arki nie popełniali błędów.

Ponadto Grzegorz Lech dwukrotnie padał w polu karnym, ale sędzia ani razu nie użył w tej sytuacji gwizdka i pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

W 55. minucie rzut rożny wykonywał Adrian Łuszkiewicz, który ładnie dokręcił piłkę do bramki i ta wpadła do sieci! Gospodarze szybko jednak wyrównali - Marcus Vinicius po ziemi dośrodkował do Wardzińskiego, a ten strzelił na 1:1.

Arka Gdynia stworzyła sobie jeszcze kilka sytuacji, ale nie potrafiła skierować piłki do bramki rywala po raz drugi. W 89. minucie w końcu udała im się ta sztuka. Krzysztof Sobieraj dośrodkował w pole karne, a tam dobrze znalazł się Łukasiewicz i dał Arce prowadzenie, którego nie oddała już do końca meczu.

Arka Gdynia - Dolcan Ząbki 2:1 (0:0)
0:1 - Łuszkiewicz 55'
1:1 - Wardziński 65'
2:1 - Łukasiewicz 89'

Arka Gdynia: Jakub Miszczuk, Glauber, Alan, Krzysztof Sobieraj, Marcin Warcholak, Michał Nalepa (59' Antoni Łukasiewicz) Bartosz Ława, Marcus Vinicius, Grzegorz Lech (59' Maciej Wardziński), Paweł Wojowski, Michał Szubert (83' Antonio Calderon).

Dolcan Ząbki: Rafał Leszczyński, Piotr Klepczarek, Mateusz Cichocki, Rafał Zembrowski, Kamil Mazek (88' Rafał Włodarczyk), Bartosz Osoliński, Adrian Łuszkiewicz, Damian Jakubik, Paweł Tarnowski, Grzegorz Piesio, Tomasz Chałas (59' Rafał Grzelak).

Żółte kartki: Ława (Arka), Piesio, Klepczarek, Łuszkiewicz (Dolcan).

Sędzia: Marek Opaliński.