Primera Division: Mistrz znów zwycięski! Atletico przerwało serię Malagi

W pierwszym sobotnim meczu 12. kolejki Primera Division zwycięstwo odniosło Atletico Madryt. Mistrzowie Hiszpanii w interesującym widowisku pokonali Malagę, a obie drużyny kończyły mecz w osłabieniu.

Igor Kubiak
Igor Kubiak

Mistrzowie Hiszpanii do meczu z Malagą przystępowali po porażce z Realem Sociedad. Tymczasem Andaluzyjczycy mieli na koncie 5 zwycięstw z rzędu, czym w Primera Division mógł pochwalić się jeszcze tylko lider - Real Madryt. W obu drużynach brakowało czołowych postaci - z powodu kartek nie mogli wystąpić Mario Suarez i Guilherme Siqueira, a kontuzje wykluczyły Joao Mirandę oraz najlepszego gracza Malagi - Nordina Amrabata.

Mario Suareza świetnie zastąpił Tiago Mendes. Portugalczyk w 13. minucie  wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego Koke i trafił do siatki po strzale głową. Dla hiszpańskiego pomocnika była to już 8 asysta w tym sezonie i pod tym względem jest liderem w ligowych rozgrywkach.

Los Colchoneros kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń i jeszcze przed przerwą podwyższyli prowadzenie. Arda Turan urwał się rywalowi, a akcję strzałem praktycznie do pustej bramki wykończył Antoine Griezmann.

W trakcie drugiej połowy z powodu drobnego urazu boisko musiał opuścić Mario Mandzukić i zastąpił go Raul Jimenez, który już przy pierwszym kontakcie z piłką mógł trafić do siatki, ale kapitalną interwencją popisał się Carlos Kameni. Zamiast gola na 3:0, to Malaga wykorzystała swoją premierową okazję w spotkaniu. Samuel Castillejo świetnie zacentrował na długi słupek, gdzie akcję wykończył Roque Santa Cruz.

Andaluzyjczycy nie rzucili się do ataków, ponieważ drugą żółtą kartkę obejrzał Samuel i to Atletico znów przejęło inicjatywę. Napór przyniósł efekt w 84. minucie, kiedy to Tiago wzdłuż drugiego metra przelobował bramkarza, a wraz z piłką do siatki wpadł Diego Godin.

W spotkaniu jeszcze drugą żółtą kartkę obejrzał Gabi i sędzia mógł zakończyć spotkanie.

Atletico Madryt - Malaga CF 3:1 (2:0)
1:0 - Tiago 13'
2:0 - Griezmann 42'
2:1 - Santa Cruz 64'
3:1 - Godin 84'

Atletico Madryt: Moya - Juanfran, Gimenez, Godin, Ansaldi - Gabi, Tiago, Turan (86' Raul Garcia), Koke - Griezmann, Mandzukić (57' Jimenez).

Malaga CF: Kameni - Torres (62' Horta), Sanchez, Weligton, Angeleri - Camacho, Darder (75' Recio), Castillejo, Samuel - Juanmi (86' Alberto), Santa Cruz.

Żółte kartki: Griezmann, Gabi (Atletico) oraz Samuel, Camacho, Torres, Sanchez (Malaga).

Czerwone kartki: Gabi /87', za drugą żółtą/ (Atletico) oraz Samuel /73', za drugą żółtą/ (Malaga).