"Malar" dobił do setki. Pierwszy taki zawodnik w Koronie

Piotr Malarczyk sobotnim występem przeciwko Zawiszy Bydgoszcz przeszedł do historii kieleckiego klubu. 23-latek jako pierwszy wychowanek złocisto-krwistych rozegrał 100 meczów w ekstraklasie.

Sebastian Najman
Okrągły jubileusz był dla "Malara" tym przyjemniejszy, że to właśnie po jego strzale z 10. minuty Grzegorz Sandomierski musiał sięgać do siatki. Ostatecznie Korona podzieliła się punktami, remisując z zespołem Mariusza Rumaka 2:2 (1:1). Warto odnotować, że urodzony w Kielcach zawodnik, korzystając z nieobecności na boisku pauzującego za żółte kartki Pawła Golańskiego, po raz pierwszy przez pełne 90 minut był kapitanem Korony.
Piotr Malarczyk związany ze świętokrzyskim klubem jest od samego początku swojej przygody z piłką. Przeszedł wszystkie poziomy szkolenia, zdobywając m.in. w 2008 roku mistrzostwo Polski juniorów. W ekstraklasie zadebiutował 30 października 2010 roku, w przegranym przez kielczan pojedynku z "Białą Gwiazdą" (2:3). Rozegrał wtedy 77. minut, kończąc swój udział z powodu czerwonej kartki.

Łącznie młody stoper w najwyższej klasie rozgrywkowej wystąpił 100 razy, zdobywając przy tym 7 goli. Prawdopodobnie na tych liczbach się jednak nie skończy. Z nieoficjalnych informacji wynika, że Malarczyk przedłuży wygasającą z końcem roku umowę.