Dawid Ryndak: Co mogę powiedzieć? Jesteśmy załamani porażką

Sosnowieccy piłkarze na własne życzenie przerwali serię dziewięciu meczów bez przegranej. - Można powiedzieć, że Puszcza Niepołomice wygrała niezasłużenie - przyznał pomocnik Zagłębia, Dawid Ryndak.

Olga Krzysztofik
Zespół Zagłębia Sosnowiec ma za sobą trudny mecz, piłkarze byli bowiem nieskuteczni, a w dodatku z ławki rezerwowych za dyskusję z sędzią został usunięty ich trener, Mirosław Smyła. Sosnowiczanie po raz kolejny nie umieli wykorzystać osłabienia rywali, mimo że począwszy od 51. minuty grali oni z przewagą jednego zawodnika, to nie byli w stanie pokonać bramkarza Puszczy Niepołomice.
Mimo że w drugiej połowie inicjatywa należała do sosnowiczan, to za każdym razem w wyprowadzanych atakach brakowało im dokładności choćby w decydującym podaniu. - Myślę, że to kwestia precyzji i spokoju pod bramką przeciwnika zadecydowały o tym, że z Niepołomic wyjeżdżaliśmy bez punktu - ocenił Dawid Ryndak. Pomocnik Zagłębia był rozgoryczony porażką z Puszczą, która przerwała serię dziewięciu meczów drużyny bez przegranej - poprzednio sosnowiczanie musieli uznać wyższość rywali w dniu 6 września, gdy 3:1 pokonał ich Rozwój Katowice. - Co mogę powiedzieć? Przegraliśmy mecz, mając osiem sytuacji bramkowych, z których powinniśmy na pewno zdobyć o jednego gola więcej niż przeciwnik. Jesteśmy tym faktem załamani - zaznaczył.

Puszcza pokonała sosnowiczan 1:0, świetnie wykorzystując akcję po... rzucie wolnym dla swoich rywali. Tym samym piłkarze z Niepołomic zwyciężyli z wyżej sklasyfikowanym przeciwnikiem, który w bieżącym sezonie ma bić się o awans do I ligi. - Puszcza wyprowadziła kontrę po naszym stałym fragmencie gry i zdobyła bramkę. Nie przypominam sobie, aby w dalszej części spotkania rywale jeszcze nam zagrozili. Można powiedzieć, że Puszcza wygrała niezasłużenie, ale to oni mają trzy punkty - powiedział Ryndak.

Zespół Smyły zakończył rundę jesienną na ósmym miejscu w tabeli, mając na koncie 27 punktów, z bilansem siedmiu wygranych, sześciu remisów i czterech porażek. Do lidera sosnowiczanie tracą sześć "oczek". W bieżącym roku zostaną rozegrane awansem dwie kolejki wiosenne, najpierw Zagłębie zmierzy się na wyjeździe ze Stalą Mielec (23 listopada, 16:00), a potem podejmie Legionovię Legionowo (29 listopada, 16:00).

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Zagłębiu Sosnowiec uda się zrealizować przedsezonowy cel, czyli awans do I ligi?