Chojniczanka lepsza w derbach Pomorza - relacja z meczu Chojniczanka Chojnice - Drutex-Bytovia Bytów

Chojniczanka Chojnice pokonała w niedzielę na własnym stadionie Drutex-Bytovię Bytów 2:0. Gospodarze przez całą drugą połowę musieli grać w osłabieniu, a i tak utrzymali wynik.

Bartosz Wiśniewski
Mecze pomiędzy Chojniczanką, a zespołem z Bytowa na Pomorzu ekscytują wielu kibiców. Ostatni taki pojedynek miał miejsce w sezonie 2012/2013 jeszcze na szczeblu II ligi. Wówczas zwycięska okazała się Chojniczanka, a wcześniej trzy razy wygrywała Bytovia.
W pierwszej części gry swój styl gry narzucili podopieczni Mariusza Pawlaka. Miejscowi kibice w 14. minucie mogli podnieść ręce w geście triumfu, kiedy to do bramki Bytovii strzałem głową trafił Marek Gancarczyk. Było to bardzo podobne trafienie, jak sprzed tygodnia, kiedy to 31-latek wpisał się na listę strzelców w meczu w Suwałkach.

Piłkarze nie oszczędzali się w pierwszych minutach i sędzia musiał pokazać wiele żółtych kartek. W 38. minucie kontrę Bytovii przerwał Przemysław Czerwiński i sędzia pokazał mu drugie "żółtko". Tym samym młody gracz Chojniczanki zmuszony był opuścić boisko. Czarne Wilki do przerwy nie potrafili jednak wykorzystać faktu, że rywale grali o jednego zawodnika mniej.

W 53. minucie zagotowało się pod bramką Chojniczanki. Najpierw w słupek trafił Janusz Surdykowski, a później z linii bramkowej piłkę wybijał Piotr Kieruzel. Następnie po strzale Jakóbowskiego Misztala od utraty bramki uratowała poprzeczka.

Bytovia nie była w stanie zremisować, a ostateczny cios zadała Chojniczanka. W 89. minucie Paweł Iwanicki ustalił wynik na 2:0.

Chojniczanka Chojnice - Drutex-Bytovia Bytów 2:0 (1:0)
1:0 - Marek Gancarczyk 14'
2:0 - Paweł Iwanicki 89'

Chojniczanka Chojnice: Misztal, Pietruszka, Kieruzel, Markowski, Lisowski, Gancarczyk (87' Iwanicki), Zawistowski, Czerwiński, Niedziela (62' Feciuch), Siemaszko (67' Radler), Mikołajczak.

Drutex-Bytovia Bytów: Małkowski, Bąk (80' Pietroń), Juraszek, Wróbel, Wilczyński, Jakóbowski, Jastrzembski, Kryszak (46' Hirsz), Mąka (72' Gołębiewski) , Mandrysz, Surdykowski.

Żółte kartki: Zawistowski, Czerwiński, Mikołajczak, Kieruzel, Pietruszka (Chojniczanka), Mąka, Juraszek, Wilczyński, Jastrzembski (Bytovia).

Czerwona kartka: Czerwiński /38' za drugą żółtą kartkę

Widzów: 3500.