U-18: Grad bramek w meczu z mistrzami Europy

Reprezentacja Polski U-18 na stadionie Arki Gdynia przegrała 2:3 z mistrzami Europy - Anglikami. Biało-czerwoni zdobyli jednak dwie przepiękne bramki i byli blisko wywalczenia remisu.

Bartosz Wiśniewski
W pierwszej części gry reprezentacja Polski U-18 była dobrze zorganizowana w obronie i często wychodziła z kontratakami. W 42. minucie Michał Walski wykonywał rzut wolny. Zawodnik Pogoni Szczecin fantastycznie przymierzył i biało-czerwoni mogli cieszyć się z prowadzenia.
Nasi młodzi zawodnicy na drugą część gry wyszli ze zbyt dużym respektem do rywala, który postanowił wziąć się ostro do roboty. Anglicy stworzyli sobie bardzo dużo sytuacji, ale często szczęście było sprzymierzeńcem gospodarzy.

Z biegiem czasu polscy obrońcy popełniali jednak zbyt dużo prostych błędów, które wykorzystali gospodarze. Najpierw do bramki Makuchowskiego trafił Connolly i Maitland-Niles. Na 3:1 podwyższył Adam Armstrong i po tej bramce do ataku ruszyli podopieczni Rafała Janasa.

W końcówce prezentowaliśmy się naprawdę przyzwoicie i w 74. minucie składną akcję świetnym strzałem po długim rogu wykorzystał Michael Olczyk. Ostatecznie wynik meczu już się nie zmienił.

W poniedziałek rozegrany zostanie rewanż. Tym razem obie drużyny zmierzą się ze sobą na starym obiekcie Lechii Gdańsk przy Traugutta 27. Początek spotkania o godzinie 17:00.

Polska - Anglia 2:3 (1:0)
1:0 - Michał Walski 42'
1:1 - Callum Connolly 50'
1:2 - Ainsley Maitland-Niles 60'
1:3 - Adam Armstrong 68'
2:3 - Michael Olczyk 74'

Polska: Adam Makuchowski, Bartosz Skowron, Szymon Walczak, Szymon Jarosz (74' Sebastian Chruściel), Michael Olczyk, Adrian Purzycki, Michał Walski (74' Filip Jagiełło), Paweł Mandrysz (61' Kevin Pytlik), Oktawian Skrzecz (86' Filip Karbowy), Karol Żmijewski (86' Mateusz Piechowiak), Paweł Krauz (61' Mario Cieślik).

Anglia: Freddie Woodman, Kyle Walker-Peters, Taylor Moore, Tosin Adarabioyo, Ryan Ledson, Karl Ahearne-Grant (79' Dominic Solanke), Josh Sims, Adam Armstrong, Marcus Rashford (80' Josh Onomah), Ainsley Maitland-Niles, Callum Connolly.

Żółte kartki: Szymon Walczak (Polska), Taylor Moore (Anglia).