Ligue 1: Lider przegrał w Paryżu, "Ibra" wrócił do gry

W ostatnim i zarazem najciekawszym spotkaniu 13. kolejki francuskiej ekstraklasy Paris Saint-Germain pokonało Olympique Marsylia 2:0 (1:0). Bramki dla gospodarzy strzelali Lucas i Edinson Cavani.

Sebastian Najman
Pojedynek na Parc des Princes w Paryżu znakomicie mogli rozpocząć liderujący w tabeli gracze Marcelo Bielsy, ponieważ już w 5. minucie piłka po uderzeniu głową Andre-Pierre Gignaca trafiła w słupek. Goście trzy minuty później potwierdzili, że zamierzają walczyć o pełną pulę. Niebezpieczny i minimalnie niecelny strzał z woleja oddał Romain Alessandrini. Gospodarze odpowiedzieli dopiero w 22. minucie, ale Javier Pastore nie potrafił z piątego metra pokonać golkipera.
Hit 13. kolejki zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami był bardzo wyrównany. Oba zespoły dochodziły do sytuacji, ale więcej zimnej krwi zachowali zawodnicy Laurenta Blanca, co udowodnili w 38. minucie. Wtedy też Lucas wykorzystał moment zawahania jednego z obrońców OM i z bliskiej odległości trafił do siatki. Przyjezdni mogli odpowiedzieć w 43. minucie, jednak Dimitri Payet przekombinował, co skończyło się stratą.

Po zmianie stron drużyna z Marsylii ruszyła do odrabiania strat. Bliski wpisania się na listę strzelców był w 52. minucie, bardzo aktywny, Gignac, którego próba przelobowania Salvatore Sirigu okazała się zbyt słaba. W kolejnych minutach ciężko było wskazać zespół mający przewagę, dlatego też końcówka niedzielnego hitu zapowiadała się emocjonująco. Niestety w 78. minucie swoje trzy grosze postanowił dorzucić sędzia, który z niewiadomych przyczyn wyrzucił z boiska Gilberta Imbulę. Tak doświadczony zespół jak PSG nie mógł zmarnować gry w przewadze, co w 85. minucie zaowocowało rozstrzygającym trafieniem Edinsona Cavaniego.

Swojego gol mógł zdobyć także Zlatan Ibrahimović, ale szwedzki gwiazdor nie trafił czysto w futbolówkę. Warto odnotować, że "Ibra" pojawiając się na murawie w 66. minucie zaliczył powrót po kilku tygodniach leczenia kontuzji. PSG nie tylko jako jedyne nie doznało jeszcze porażki, ale także zniwelowało straty do w dalszym ciągu otwierającego tabelę Ligue 1 Olympique Marsylia do zaledwie punktu.

Paris Saint-Germain - Olympique Marsylia 2:0 (1:0)
1:0 - Lucas 38'
2:0 - Edinson Cavani 85'

PSG: Salvatore Sirigu - Serge Aurier, Thiago Silva, David Luiz, Maxwell - Javier Pastore (88' Marquinhos), Marco Verratti (66' Yohan Cabaye), Blaise Matuidi, Lucas, Edinson Cavani - Ezequiel Lavezzi (66' Zlatan Ibrahimović).

Olympique Marsylia: Steve Mandanda - Brice Dja Djedje, Rod Fanni, Nicolas N'Koulou, Benjamin Mendy - Mario Lemina (76' Abdelaziz Barrada), Gilbert Imbula, Romain Alessandrini, Dimitri Payet, Florian Thauvin (67' Michy Batshuayi) - Andre-Pierre Gignac.

Żółta kartka: Yohan Cabaye (PSG).

Czerwona kartka: Gilbert Imbula / 78' za faul/ (OM).

Sędzia: Clement Turpin.