Bundesliga: Ósme z rzędu zwycięstwo VfL Wolfsburg! Wielka forma Kevina de Bruyne

Drużyna Dietera Heckinga nie traci dystansu do Bayernu Monachium. W niedzielę pewnie pokonała Hamburger SV, w czym największa zasługa świetnie dysponowanego Kevina de Bruyne.

Konrad Kostorz

Wilki po pokonaniu FC Augsburg (1:0), SC Freiburg (2:1), FK Krasnodar (4:2), FSV Mainz (3:0), 1.FC Heidenheim (4:1), VfB Stuttgart (4:0) oraz ponownie FK Krasnodar (5:1) bez większych problemów poradziły sobie z hamburczykami.

Przed przerwą drużyna z Volkswagen-Arena kreowała lepsze sytuacje i dłużej posiadała piłkę, a przewagę udokumentowała trafieniem Ivicy Olicia. Chorwat zmienił tor lotu futbolówki uderzonej przez Kevina de Bruyne.
Belgijski gwiazdor VfL błysnął w 63. minucie, kiedy przeprowadził kilkudziesięciometrowy rajd zakończony perfekcyjnym dograniem do Aarona Hunta, który wykorzystał sytuację sam na sam z Jaroslavem Drobnym. Ekipa Josefa Zinnbauera w końcówce nie potrafiła stworzyć zagrożenia pod bramką Diego Benaglio i przegrała zasłużenie, pozostając w strefie spadkowej.

Zawodnicy z Wolfsburga wciąż tracą do Bayernu Monachium tylko cztery punkty, ale po przerwie reprezentacyjnej czekają ich trudne spotkania - wyjazdowy pojedynek z Schalke 04 oraz domowa konfrontacja z Borussią M'gladbach.

VfL Wolfsburg - Hamburger SV 2:0 (1:0)
1:0 - Olić 27'
2:0 - Hunt 63'

Wolfsburg: Benaglio - Traesch, Knoche, Naldo, Vieirinha - Guilavogui (83' Malanda), Gustavo - de Bruyne, Hunt (81' Arnold), Perisić - Olić (85' Bendtner).

HSV: Drobny - Diekmeier, Djourou, Westermann, Ostrzolek - Behrami - Mueller (79' Green), Holtby, van der Vaart (79' Nafiu), Jansen (70' Stieber) - Lasogga.