Premier League: Tottenham poległ u siebie, trwa znakomita passa Newcastle United

Nie najlepiej poszło faworytom w niedzielnych spotkaniach 11. kolejki Premier League. Tottenham doznał domowej porażki, Everton wywalczył remis, trwa natomiast świetna passa Newcastle.

Szymon Mierzyński
Spotkanie na White Hart Lane od początku nie układało się po myśli Kogutów. Już w 6. minucie po rajdzie przez pół boiska gola zdobył Bojan Krkić, zaś w ostatnim kwadransie pierwszej połowy wynik podwyższył Jonathan Walters, który dopełnił formalności po podaniu Mame Dioufa. W drugiej części przepięknego gola strzałem z ostrego kąta pod poprzeczkę zdobył Nacer Chadli, ale to trafienie okazało się tylko honorowe i ekipa Mauricio Pochettino musiała przełknąć gorycz porażki.Na Stadium of Light Sunderland zremisował z Evertonem 1:1. Czarne Koty prowadziły po precyzyjnym uderzeniu Sebastiana Larssona z rzutu wolnego, a stan rywalizacji wyrównał Leighton Baines, wykorzystując jedenastkę podyktowaną za faul Connora Wickhama na Seamusie Colemanie.
Trwa marsz w górę tabeli Newcastle United. W niedzielę podopieczni Alana Pardewa wygrali piąte spotkanie z rzędu, a ich wyższość musiało uznać West Bromwich Albion. W 45. minucie wynik otworzył Ayoze Perez, który popisał się cudownym uderzeniem piętą. Wygraną Srok przypieczętował natomiast Fabricio Coloccini. Przy obu bramkach asystował Daryl Janmaat.