Bundesliga: Werder wygrywa z nowym trenerem, Borussia zepchnięta na dno tabeli

Bremeńczycy w trzecim występie pod wodzą Viktora Skripnika odnieśli trzecie zwycięstwo i co najmniej do niedzieli opuścili strefę spadkową Bundesligi.

Konrad Kostorz
Po zwycięstwach nad Chemnitzer FC w Pucharze Niemiec (2:0) oraz ligowej wiktorii nad FSV Mainz (2:1) w meczu ligowym Viktor Skripnik przywitał się z kibicami na Weserstadion. Domowy debiut ukraińskiego trenera wypadł okazale, a Werder po raz pierwszy w sezonie cieszył się z wygranej na własnym terenie.
W pierwszej połowie nieco więcej z gry mieli Die Schwaben, ale na listę strzelców wpisał się zawodnik Werderu - po półgodzinie rywalizacji Sebastian Proedl wykorzystał centrę Zlatko Junuzovicia z rzutu rożnego. Po przerwie przyjezdni złożyli broń, z czego skwapliwie skorzystał Fin Bartels, oddając precyzyjny strzał z około 12 metrów. Asystował ponownie dobrze dysponowany Junuzović.

Bremeńczycy dzięki wygranej przesunęli się na 15. miejsce w tabeli, wyprzedzając Stuttgart, HSV oraz Borussię. Zespół z Dortmundu opuści ostatnią lokatę przed przerwą reprezentacyjną, o ile w niedzielę pokona swoją imienniczkę z Moenchengladbach.

Odnotujmy, że Ludovic Obraniak nie utrzymał miejsca w podstawowym składzie Werderu i na murawę wszedł dopiero w 89. minucie, zastępując Felixa Kroosa. Polski pomocnik zdążył jeszcze otrzymać żółtą kartkę.

Werder Brema - VfB Stuttgart 2:0 (1:0)
1:0 - Proedl 30'
2:0 - Bartels 57'

Werder: Wolf - Gebre Selassie, Proedl, Galvez, Garcia - Fritz, Kroos (89' Obraniak), Junuzović - Bartels (82' Aycicek) - Di Santo, Elia (56' Makiadi).

Stuttgart: Kirschbaum - Klein, Schwaab (65' Baumgartl), Ruediger, Sakai - Romeu, Gentner - Sararer (63' Werner), Maxim, Kostić - Harnik.

TABELA BUNDESLIGI ->>>

Bundesliga: Hat-trick Thomasa Muellera, Paweł Olkowski z dwoma golami bohaterem 1.FC Koeln