LM: Mapa trafień Leo Messiego! 71 bramek, 22 miasta, 23 ofiary, Chelsea zmorą Argentyńczyka

71 bramek zdobytych w 45 meczach rozegranych w 22 miastach przeciwko 23 rywalom - to najważniejsze liczby Leo Messiego w Lidze Mistrzów. Zobacz mapę trafień Argentyńczyka w Champions League.

Maciej Kmita
Lionel Messi wygrał z Cristiano Ronaldo pasjonujący wyścig o wyrównanie strzeleckiego rekordu wszech czasów Ligi Mistrzów, który w latach 1995-2011 ustanowił Raul!27-letni gwiazdor Barcelony dokonał tego w środowym meczu 4. kolejki Ligi Mistrzów 2014/2015 z Ajaxem Amsterdam (2:0), trafiając do siatki mistrzów Holandii w 36. i 76. minucie gry.
Raul na swój rekord (71 trafień w 142 meczach) zapracował w latach 1995-2011 w barwach Realu Madryt i Schalke 04 Gelsenkirchen. Pierwszy i ostatni gol byłego kapitana Królewskich w Lidze Mistrzów dzieli 5656 dni, podczas gdy Messiemu wyrównanie rekordu Ligi Mistrzów zajęło 3290 dni.

Najlepszym jego sezonem w Lidze Mistrzów była edycja 2011/2012, gdy w 11 występach zdobył aż 14 bramek (do ubiegłego sezonu był to rekord rozgrywek), co dało mu czwarty z rzędu tytuł króla strzelców Champions League. Jest pierwszym zawodnikiem, który założył koronę króla strzelców LM aż czterokrotnie. Był też pierwszym - i do bieżącej edycji jedynym - zawodnikiem, który w jednym meczu Ligi Mistrzów zdobył aż pięć goli. Dokonał tego w 2013 roku w spotkaniu z Bayerem Leverkusen (7:1). Ma na koncie też trzy triumfy w rozgrywkach (2006, 2009 i 2011).

Raul swoją 71. bramkę w Lidze Mistrzów zdobył w 139. występie w tych rozgrywkach, podczas gdy Messi do strzelania tylu goli potrzebował raptem 90 spotkań. Jeśli chodzi o minuty spędzone na boisku, to Raul do ustanowienia rekordu potrzebował ich 11774, a Messi - 7255.

Messi wciąż nie jest samodzielnym rekordzistą LM, ale znów jest o krok przed CR7 - Barcelona swój mecz 5. kolejki fazy grupowej z APOEL-em Nikozja rozegra we wtorek 25 listopada, podczas gdy Ronaldo i Real zagrają z FC Basel dopiero dzień później.