Primera Division: Real Madryt pędzi jak burza! Kapitalna bramka Jamesa (wideo)

Królewscy nie zamierzają się zatrzymywać! Podopieczni Carlo Ancelottiego zaliczyli jedenaste zwycięstwo z rzędu, a kolejny triumf zapewnił tercet James Rodriguez, Karim Benzema, Cristiano Ronaldo.

Igor Kubiak
Igor Kubiak

Piłkarze Realu Madryt podchodzili do meczu z Granadą z 10 zwycięstwami z rzędu na koncie. Carlo Ancelotti zdecydował się na takie samo ustawienie, jak w poprzednim ligowym meczu Królewskich - z FC Barceloną, co poskutkowało bramką już w 2. minucie spotkania! Daniel Carvajal odebrał piłkę rywalowi, zagrał do Karima Benzemy, który wypatrzył niepilnowanego Cristiano Ronaldo. Portugalczyk nie miał problemów z umieszczeniem piłki w siatce i tym samym zaliczył gola w dwunastym kolejnym klubowym meczu. Była to również 17 bramka CR7 w tym sezonie ligowym.

Królewskim grało się łatwo, prosto i przyjemnie, a Granada nie potrafiła nawet podejść pod pole karne rywali. Goście nie narzucali szybkiego tempa i zamierzali zgarnąć komplet oczek jak najmniejszym nakładem sił. Pierwsza połowa poszłaby w zapomnienie, gdyby nie kapitalny gol Jamesa Rodrigueza, który przypomniał, że potrafi zdobywać bramki najwyższej jakości. Kolumbijczyk z pierwszej piłki, z narożnika pola karnego, huknął wprost w okienko bramki Roberto Fernandeza, a drugą asystę dołożył Benzema.

Kapitalny gol Jamesa:

Francuz na swojego gola musiał poczekać do drugiej połowy. Ronaldo tym razem popisał się świetnym zagraniem piętką, wypuszczając w uliczkę swojego klubowego kolegę, a ten sytuacji nie zmarnował. Później obie ekipy stwarzały sobie dogodne okazje, a najbliższej podwyższenia wyniku był Marcelo, który trafił w poprzeczkę. W samej końcówce jeszcze  Jean Babin po składnej akcji gości wpakował piłkę do własnej siatki o statecznie zakończyło się wynikiem 4:0.

Dla Królewskich to jedenasty triumf z rzędu. Zdobywcy Ligi Mistrzów nie potknęli się od połowy września, a od tego czasu zdobyli 46 bramek i stracili 7.

Granada CF - Real Madryt 0:4 (0:2)
0:1 - Cristiano Ronaldo 2'
0:2 - James Rodriguez 31'
0:3 - Benzema 54'
0:4 - Babin (sam.) 86'

Granada CF: Roberto - Nyom, Babin, Murillo, Carlos - Foulquier, Iturra, Pascual (46' Marquez), Sissoko - Cordoba (65' Rochina), Success (50' El Arabi).

Real Madryt: Casillas - Carvajal (38' Arbeloa), Pepe, Ramos, Marcelo - Kroos, Modrić (75' Khedira), Isco (83' Illarramendi) - James, Benzema, Ronaldo.

Żółte kartki: Pascual (Granada) oraz Modrić, Arbeloa (Real).