ROW Rybnik robi zapasy na zimę. "Chcemy zgromadzić jak najwięcej punktów"

Po dwóch spotkaniach bez wygranej ROW Rybnik przełamał się i pokonał Legionovię. Wygrana nad drużyną środka tabeli ma być zaczątkiem do gromadzenia jak największej liczby punktów.

Beata Fojcik
Zielono-czarni nie potrafili pokonać rywali w dwóch ostatnich kolejkach. Najpierw, rozczarowali w starciu z Puszczą Niepołomice (1:1), a tydzień później przegrali w Mielcu z miejscową Stalą (0:1). Rybniczanie przerwali złą serię w piątek, kiedy zwyciężyli Legionovię Legionowo po bramkach Sebastiana Musiolika i Szymona Sobczaka.
- Zwycięstwo było nam bardzo potrzebne. W ostatnich dwóch meczach zdobyliśmy tylko jeden punkt, więc trochę tego teraz brakuje. Wiadomo, że na jesień zbiera się punkty i my też chcemy zgromadzić ich jak najwięcej, dlatego bardzo cieszymy się z tej wygranej - uśmiecha się Grzegorz Fonfara.
W szesnastu meczach ROW-u Grzegorz Fonfara ani razu nie zasiadł na ławce W szesnastu meczach ROW-u Grzegorz Fonfara ani razu nie zasiadł na ławce
31-latek nie wpisał się na listę strzelców, ale miał swój wkład w wygraną, dzięki której ROW nie stracił kontaktu z czołówką ligi. Po czternastu spotkaniach spadkowicz zajmuje trzecie miejsce w tabeli II ligi, tracąc do lidera zaledwie "oczko". - Wydaje mi się, że pierwsza połowa była całkiem fajna i zasłużenie prowadziliśmy. Druga - do poprawy. Na pewno można wyciągnąć z niej wnioski. Jest to jakiś materiał poglądowy - ocenia zawodnik śląskiej drużyny.

Już z odrobioną lekcją podopieczni trenera Marcina Prasoła wybiorą się na potyczkę z Okocimskim Brzesko. - Mogliśmy wygrać wyżej niż 2:1, ale w drugiej części meczu - mimo wszystko - nie zagraliśmy tak jak to sobie nakreśliliśmy w szatni. Za dużo pola oddaliśmy Legionovii i trochę niedokładności, i nonszalancji wkradło się w naszą grę, a uczulaliśmy się na to w przerwie - przyznaje Fonfara, który nie ocenia zbyt pochopnie szans rybniczan na dalszą część sezonu. - Cel zostaje jeden - wygrać kolejny mecz - kończy.

Zimna krew Sebastiana Musiolika

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!