Włochy: Asysta Piotra Zielińskiego w Serie A, Rafał Wolski znów nie zachwycił w FC Bari

Piotr Zieliński po raz pierwszy wystąpił w wyjściowej "11" Empoli FC i miał udział w zdobytym golu. W Serie B na placu gry pojawili się Rafał Wolski, Michał Chrapek i Thiago Rangel Cionek.

Konrad Kostorz
Dziewiątą serię gier rozpoczął pojedynek beniaminków, w którym lepsze okazało się Sassuolo. Po pierwszej połowie prowadzili jednak przyjezdni - w 18. minucie Elseid Hysaj dośrodkował z prawego skrzydła, zagranie przedłużył Piotr Zieliński, a do siatki futbolówkę skierował Daniele Croce.
Zieliński, który zagrał w tym sezonie w Serie A po raz piąty (dopiero pierwszy raz dostał szansę od pierwszego gwizdka), pozostał na murawie do 69. minuty. Kiedy siadał na ławce, Empoli już przegrywało. Sassuolo na prowadzenie wyprowadził Sergio Floccari, natomiast kilka chwil wcześniej Domenico Berardi zmarnował rzut karny. Młody napastnik zrehabilitował się w 73. minucie, wykorzystując podanie Nicoli Sansone.Rafał Wolski zazwyczaj jest rezerwowym w FC Bari, ale z uwagi na duże nagromadzenie meczów otrzymał szansę przeciwko Pescarze Calcio. Zagrał od pierwszego gwizdka do 60. minuty i choć należał do najaktywniejszych zawodników ekipy z południa kraju, to jego jako pierwszego szkoleniowiec zdjął z murawy. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1, który Bari uratowało w 88. minucie.
Piotr Zieliński przypomniał o sobie we Włoszech, ale do formy z końcowki sezonu 2012/2013 wciąż mu daleko Piotr Zieliński przypomniał o sobie we Włoszech, ale do formy z końcowki sezonu 2012/2013 wciąż mu daleko
Bartosz Salamon z Pescary całe zawody obejrzał z ławki rezerwowych. Do konfrontacji biało-czerwonych nie doszło także w meczu Catanii Calcio z Virtusem Entella (5:1). Michał Chrapek pojawił się na murawie w doliczonym czasie gry, za to Mateusz Lewandowski siedział tylko wśród rezerwowych. Thiago Rangel Cionek wystąpił w pełnym wymiarze czasowym w wygranym przez Modenę FC 2:0 spotkaniu z Vicenzą.

US Sassuolo - Empoli FC 3:1 (0:1)
0:1 - Croce 18'
1:1 - Missiroli 56'
2:1 - Floccari 61'
3:1 - Berardi 73'