Holandia: Kolejne bramki Arkadiusza Milika!

Zgodnie z zapowiedziami Franka de Boera Arkadiusz Milik znalazł się w wyjściowej "11" Ajaxu Amsterdam na mecz Pucharu Holandii z SV Urk. Rozegrał tylko pierwsze 45 minut, ale zdążył ustrzelić dublet!

Maciej Kmita
W sobotnim meczu 10. kolejki Eredivisie z Go Ahead Eagles Milik znalazł się w wyjściowym składzie mistrzów Holandii po raz pierwszy od sześciu tygodni i nie zawiódł Frank de Boera, prowadząc Ajax do zwycięstwa 3:1. 20-latek wypracował bramkę na 1:0 i sam strzelił gola na 2:1.
O tym, że Milik znajdzie się w wyjściowym składzie na wtorkowe spotkanie III rundy Pucharu Holandii z IV-ligowym SV Urk de Boer poinformował już w poniedziałek. 20-letni Polak znów wykorzystał swoją szansę, zdobywając dwie bramki. Prowadzenie Ajaxowi w 34. minucie dał Lerin Duarte, który kilkadziesiąt sekund później wywalczył też rzut karny, a "11" na gola zamienił właśnie Milik. W 40. minucie Polak dorzucił drugie trafienie, głową wykorzystując centrę Stefano Denswila. W przerwie przy stanie 3:0 Polaka zastąpił Richairo Zivković, dla którego to debiut w I zespole Ajaxu.

Dorobek Milika w tym sezonie to już trzy ligowe bramki w pięciu występach i osiem goli w dwóch meczach Pucharu Holandii.

SV Urk - Ajax Amsterdam 0:4 (0:3)
0:1 - Duarte 34'
0:2 - Milik (k.) 37'
0:3 - Milik 40'
0:4 - Zivković 85'

De Telegraaf: Arkadiusz Milik w "11" kolejki Eredivisie

Arkadiusz Milik na stałe posadzi na ławce Kolbeinna Sigthorssona?