De Telegraaf: Arkadiusz Milik w "11" kolejki Eredivisie

De Telegraaf docenił wkład Arkadiusza Milika w zwycięstwo Ajaxu Amsterdam z Go Ahead Eagles (3:1) i umieścił Polaka w swojej "11" 10. kolejki holenderskiej Eredivisie.

Maciej Kmita
W spotkaniu z ekipą z Deventer Milik wrócił do wyjściowego składu Ajaxu na mecz ligowy po sześciotygodniowej przerwie i był ojcem pierwszego od 27 września zwycięstwa drużyny Franka de Boera. Reprezentant Polski wypracował gola na 1:0 i sam zdobył bramkę na 2:1. To jego trzecie ligowe trafienie w sezonie, w którym spędził na boiskach Eredivisie łącznie tylko 271 minut.
Grę Milika doceniła redakcja poczytnego De Telegraaf, umieszczając 20-latka w swojej "11" 10. kolejki Eredivisie. Mało tego, występ Milika został oceniony na 7,5, a tak wysoką notę za grę w 10. serii otrzymali tylko Jordy Clasie z Feyenoordu Rotterdam i Nemanja Gudejl z AZ Alkmaar.To drugie tego typu wyróżnienie dla Milika od De Telegraaf. Polak znalazł się też w jego "11" 5. kolejki, gdy w meczu z Heraclesem Almelo (2:1) ustrzelił dublet. Wówczas otrzymał notę 8 i został najlepszym graczem kolejki.