Serie A: Kamil Glik i spółka polegli w Rzymie, sześć goli Napoli, Mazzarri uratował posadę

Lazio Rzym dzięki bramce Miroslava Klosego pokonało Torino FC. Skromnie po rzucie karnym wygrał Inter Mediolan, natomiast SSC Napoli zaaplikowało Hellasowi Werona aż cztery gole.

Rzymianie przed tygodniem odnieśli cenne zwycięstwo we Florencji, a tym razem odprawili kolejnego groźnego rywala. Na Stadio Olimpico poległo Torino z Kamilem Glikiem na środku obrony. Po kwadransie gry kapitalny strzał z rzutu wolnego oddał Lucas Biglia i Jean-Francois Gillet nie próbował nawet interweniować.

Turyńczycy wyrównali w drugiej połowie dzięki uderzeniu Alexandra Farneruda z około 16 metrów. Riposta Biancocelestich była szybka - Miroslav Klose bezbłędnie dobił strzała Antonio Candrevy z rzutu wolnego, który "wypluł" przed siebie golkiper przyjezdnych. W końcówce ekipie Glika nie udało się już odrobić strat, a Lazio awansowało na 5. pozycję w tabeli. [ad=rectangle] Inter przerwał złą passę w spotkaniach ligowych, jakkolwiek nie pokonał Ceseny zbyt efektownie. O sukcesie Nerazzurrich zadecydowała sytuacja z 30. minuty, kiedy zdaniem arbitra bramkarz Nicola Leali sfaulował w polu karnym Rodrigo Palacio. Mediolańczycy otrzymali rzut karny i przez godzinę grali z przewagą jednego zawodnika. Dzięki wygranej posadę zachowa Walter Mazzarri, który według włoskich mediów nie ma najlepszych notowań u właściciela Ericka Thohira.

Napoli w czwartek przegrał 0:2 z Young Boys Berno w Lidze Europejskiej, by na krajowym podwórku sięgnąć po efektowne zwycięstwo. Zapracowali na nie przede wszystkim Marek Hamsik (dwa gole i asysta) oraz autor hat-tricka Gonzalo Higuain. Co ciekawe, dla "Pipity" były to premierowe trafienia w tym sezonie ligowym.

SSC Napoli - Hellas Werona 6:2 (1:1) 0:1 - Hallfredsson 1' 1:1 - Hamsik 44' 2:1 - Hamsik 58' 2:2 - Lopez 66' 3:2 - Higuain 68' 4:2 - Callejon 76' 5:2 - Higuain 84' 6:2 - Higuain (k.) 90'

AC Cesena - Inter Mediolan 0:1 (0:1) 0:1 - Icardi (k.) 32'

Czerwona kartka: Leali /30'/ (AC Cesena).

Lazio Rzym - Torino FC 2:1 (1:0) 1:0 - Biglia 15' 1:1 - Farnerud 53' 2:1 - Klose 60'